Keď Allison Kimmey poprosila svoje deti, aby vyšli z bazéna, nečakala od svojej dcéry takú reakciu. Malá štvorročná Cambelle sa nahnevala a povedala bratovi, že “mama je tučná”.

Allison bola prekvapená, kde sa to v nej vzalo, keďže doma sa tak nerozprávajú a nechcela podporovať, aby sa slovo “tučný” používalo ako urážka. Zavolala si teda malú Cambelle k sebe do izby, aby sa s ňou porozprávala:

Mama: “Čo si to o mne povedala?”

Dcérka: “Povedala som, že si tučná. Prepáč, mami.”

Mama: “Poďme sa o tom teda porozprávať. Pravda je, že ja nie som tučná. Nikto nie je tučný. Nie je to niečo, čo môžeš BYŤ. Ale MÁM tuk. My všetci MÁME tuk. Tuk chráni naše svaly a kosti a poskytuje energiu pre naše telo. Ty máš tuk?”

Dcérka: “Áno. Mám na brušku!”

Mama: “Vidíš! Tak isto ho máme aj ja a aj tvoj brat!”

Brat: “Ja nemám žiadny tuk. Som najchudší, mám len svaly.”

Mama: “Vlastne všetci, každý jeden človek na svete má tuk. Len máme iné množstvo.”

Brat: “Aha, takže ja mám tiež trošku, aby mi chránil svaly. Ale ty máš viac ako ja.”

Mama: “Áno, to je pravda. Niektorí ľudia majú veľa tuku a iní skoro žiadny. Ale to neznamená, že jeden človek je lepší ako ten druhý, rozumiete obaja.”

Obe deti: “Áno mami!”

Mama: “Viete mi zopakovať, čo som vám práve vysvetlila?”

Obe deti: “Áno. Nemali by sme nikomu hovoriť, že je tučný, lebo tučný nemôžeš byť. Každý má tuk a je normálne, že každý má iný tuk.”

Mama: “Tak je to správne!”

Allison tvrdí, že kedykoľvek sa objaví nejaká citlivá téma, zváži ako sa k tomu postaví a ako to deťom vysvetlí. Slovo “tučný” nie je u nich doma zlé slovo ani nadávka. Ak by deti potrestala za to, že to povedia, len by v nich vyvolala dojem, že to urážka je. Keďže u nich to nie je bežné, museli to počuť niekde inde. Je to normálne, lebo naše deti zbierajú informácie z rôznych uhlov – na návšteve, z filmov alebo zo školy. Je na nás, ich rodičoch, aby sme naďalej boli najhlasnejší, najviac pozitívny a tolerantný hlas, ktorý budú počuť – tak, že prekričí ostatné.

Zdroj: today.com | Foto: instagram.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk