Toni Hammer z Portlandu inšpirovala množstvo rodičov zoznamom, ktorý napísala pre svoju päťročnú dcéru pred nástupom do školy. Chcela, aby tu nezažila šikanu ako predtým ona, aby bola spokojná sama so sebou a nemala kvôli niekomu pocit menejcennosti.

 

Prečítajte si, čo je pre Toni dôležité a možno sa sama inšpirujete:

Pre moju dcéru,

neospravedlňuj sa, keď do teba narazí niekto iný. Nikdy sa neospravedlňuj za to, že ti nie je dobre. Nemôžeš za to. Si človek, ktorý rozmýšľa a vníma, zaslúžiš si rešpekt. 

Nevymýšľaj si dôvody, kvôli ktorým nechceš ísť von s chlapcom, keď s ním von ísť nechceš. Nikomu nemusíš nič vysvetľovať. Stačí jednoducho povedať “nie, ďakujem” a toto by malo byť akceptované.

Nerozmýšľaj veľa nad tým, čo ješ pred ostatnými ľuďmi. Ak si hladná, jedz a jedz čokoľvek, na čo máš chuť. Ak si chceš dať pizzu, nedávaj si šalát len preto, že sú naokolo ľudia. Pokojne si objednaj nezdravú pizzu.

Nenechávaj si dlhé vlasy len preto, aby si niekomu urobila radosť. Nenos šaty, pokiaľ sama nechceš. Nezostávaj doma len preto, že nemáš s kým ísť von. Bež von sama a zaži nejaké dobrodružstvo sama so sebou a pre seba.

Nezadržuj slzy. Plač znamená, že cítiš niečo, čo potrebuje ísť von. Nie je to slabosť, je to ľudské. Neusmievaj sa len preto, že ti niekto povedal, že sa máš smiať. Neboj sa zasmiať svojim vlastným vtipom. 

Nehovor “áno”, len aby si bola zdvorilá. Hovor “nie”, pretože je to tvoj život. Neskrývaj svoj názor. Neboj sa vyjadriť, čo si myslíš a rozprávaj nahlas, aby ťa ostatní počuli. Nikdy sa neospravedlňuj za to, kto si. Buď odvážna a krásna. Buď bezpodmienečne sebou.

Zdroj: facebook | Foto: wikimedia

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.