Bojujú za zdravý spánok a proti nezdravým vírusom, mamy sú skutoční superhrdinovia, pretože majú špeciálne zručnosti, úžasné schopnosti a zázračnú silu!

Wikipédia píše, že hrdina je „odvážny, udatný človek, ktorý vykonal veľký skutok“ – to sú naše mamy!

Mamy majú nadľudské schopnosti

Mamy majú najlepší sluch na svete – Aj na vzdialenosť desiatok metrov dokážu medzi ostatnými deťmi, ktoré kričia „Mamííí“ spoznať to svoje a rýchlo reagovať. Rovnako rýchlo reagujú aj na podozrivé ticho.

Mamy majú roentgenové oči – aj cez hrubý sveter vidia, že sa dieťa potí a bleskurýchlo ho prezlečú do cool trička.

Mamy majú neuveriteľný čuch – spoznajú pocikané dieťa skôr, ako sa k nemu priblížia a okamžite zistia, či ho v škôlke umývali, alebo nie.

Mamy sú čarovní detektívi – Obľúbená hračka je preč? Žiadny problém, superhrdina ju vždy nájde!

Mamy majú nadpozemskú fyzickú silu – aj keď je celá rodina chorá, superhrdina navarí čaj, operie, uprace, skočí pre lieky a postará sa o všetkých pacientov.

Mamy majú liečivé účinky – ak boľačku pofúka mama, zahojí sa rýchlejšie, ako keby sa potrela akýmkoľvek krémom proti bolesti. Aj deň doma s mamou je zázračný liek na všetky trápenia.

Prečítajte si aj: Kedy strčia mamy superhrdinov do vrecka!

Mamy chránia ľudstvo

No minimálne časť ľudstva – jedného až troch (štyroch, piatich…) malých ľudí. Robia to s nadšením a plným nasadením – udržiavajú, chránia, hrajú sa, podporujú, pomáhajú, maznajú sa…

Nezáleží, či ide o bábútko, škôlkara alebo dospelého potomka, mamy sú multifunkčné – vychovávajú deti, pracujú, vytvárajú útulný domov, svojím matkám sú milujúcimi dcérami, manželovi nádherným partnerkami.

Majú veľkú odvahu – kto iný vždy a znova perie tie nevoňajúce vecičky? Kto sa odváži vstúpiť aj do tých najodľahlejších kútov detskej izby? Kto iný odprace desiatu zabudnutú pred mesiacom pod posteľou?

Ušľachtilý charakter sa prejavuje najmä, keď sa blíži nejaká forma zla – to sa môže vyskytnúť vo forme svokry, ktorá prichádza bez varovania, alebo vo forme neustále sa sťažujúcej susedky. Rovnako neustále bojuje s nedostatkom spánku, vírusmi a záchvatmi hnevu.

Mamy majú tajnú identitu

Sú medzi nami. Bežia okolo v džínsoch, krátkych sukniach alebo v teplákoch. Na prvý pohľad sú na nerozoznanie od iných žien – toto je ich maskovanie, ale nie vždy je stopercentné. Občas ich prezradí nutela na tričku vo výške detských ručičiek, alebo zaschnutá slinka na ramene.

Ako každý superhrdina má aj mama svoje superauto. Je nafukovacie, na zadné sedadlo sa zmestia tri detské sedačky, omrvinky a obrázkové knižky, plienky, náhradné oblečenie, fľaše s vodou, keksíky a vrecká na odpad. Okrem toho majú pri sebe vždy bezodnú tašku, v ktorej sa nachádza presne to, čo práve potrebujete.

Vzdorujú gravitácii – začínajú s tým už v tehotenstve a pokračujú hodinami, kedy majú dieťa akýmkoľvek spôsobom zavesené na sebe. Najodvážnejšie sa dokonca odvážia ísť s troma deťmi, dvoma nákupnými taškami a jedným kočíkom mestskou dopravou!

Našťastie majú väčšinou po boku druhého superhrdinu – tatinka 🙂

Zdroj: liliput-lounge.de, wikipedia.sk | Foto: pixabay.com/sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk