V minulosti o takýchto možnostiach ani nechyrovali a v dnešnej dobe je internetová či mobilná komunikácia rodiča s materskou škôlkou úplne prirodzenou a bežnou súčasťou. Učitelia môžu v niektorých škôlkach prostredníctvom sms informovať rodičov o dôležitých veciach, no niekedy sa to môže vypomstiť.

 

Na vlastnej koži to okúsila bratislavská učiteľka, ktorej konverzácia s mamičkou jej žiačky sa šíri celým internetom a ľudia sú v šoku. Pani učiteľka napísala zhrozenej mamičke sms, aby zaplatila dcére stravu, pretože nedostane obed. Na tom by nebolo nič šokujúce, keby matke následne nepípla smska, ktorá nemala byť určená jej: “Cigane som napísala, že malá nedostane dnes obed.”

Táto správa matku právom vytočila a ohradila sa proti nej. Učiteľka sa jej následne ospravedlnila a vysvetlila, že správa nebola pre ňu. Rozhorčená mama napísala, že obedy má uhradené a ide si pre svoje dieťa. Celú konverzáciu s pani učiteľkou zverejnila na Facebooku a tá následne obletela celý slovenský internet.

“Pani učiteľka sa pomýlila a omylom poslala správu mne, kde išla písať o mne, vraj cigaňa. Takto má komunikovať jedna učiteľka? Ja si myslím, že každá mamička má meno, či je to cigán, sedlák, Číňan, Mongol,” tieto slová napísala mamička k fotografii komunikácie s učiteľkou. Situáciu vraj s vedením škôlky rieši aj starosta Vrakune, uviedol cas.sk.

Ako by ste zareagovali vy, keby sa vám stalo niečo podobné?

Prečítajte si celú konverzáciu:

Zdroj: facebook.com, cas.sk | Foto: cas.sk