Cooper Keen bol po narodení vo vážnom kritickom stave. Krvácanie do mozgu, nízka hladina glukózy, mu skomplikovali štart do života. Od počatia mal však parťáka – svojho brata, dvojča. Mamičke chlapcov – Kerrie, museli robiť akútnu sekciu. Cooper bol okamžite prevezený na neonatologické oddelenie, kde mal po celú noc záchvaty a tak sa rodina pripravovala na najhoršie.

 
Chlapčeka však určite vnútorne a psychicky podporil braček Lucas. Rodinka zverejnila dojímavú fotografiu z inkubátora, na ktorej sa bratia držia za ruky. Po piatich týždňoch Coopera pustili z nemocnice s nejasnou budúcnosťou.

Dojímavá fotografia obletela svet

Dnes majú dvojičky už tri roky, no milujú sa a podporujú rovnako, ako v prvý deň svojho života. Lucas už chodí do škôlky a po príchode domov trávi so súrodencom všetok voľný čas. No rodinka to má náročné. Každodenné úlohy sú veľmi ťažké, okrem toho Cooperovi ako sedemmesačnému diagnostikovali mozgovú obrnu s hydrocefalom.

Chlapček síce nevie sám sedieť, ale naučil sa kotúľať a tak mamička musí naňho neustále dávať pozor. Rodina požiadala nadáciu o príspevok na invalidný vozík. Ich cieľom je vyzbierať 20 000 libier. Cooper je čoraz ťažší a nosiť ho na rukách je pre rodičov komplikované. Ak by si mohli dovoliť vozík, mohol by sám chodiť na záhradu a to by bolo fantastické.

Chlapci sa na seba neskutočne podobajú

Rodinku môžete podporiť na nasledovnom odkaze: Pomoc

Foto: Facebook.com | Zdroj: metro.co.uk