Ešte pred Veľkou nocou informoval bývalý premiér Róbert Fico o tom, že vládne strany rokujú o zavedení nového sociálneho balíčka, ktorý by mal byť najväčším doteraz. Doposiaľ nebolo zrejmé, koho sa bude týkať, no najnovšie informácie hovoria o tom, že okrem dôchodcov neobíde ani rodiny s deťmi či pracujúcich. 

 

Zavedenie nového sociálneho balíčka by malo štátny rozpočet stáť 500 až 600 miliónov eur a to, čo v ňom presne bude, by sme sa mali dozvedieť na prelome apríla a mája.

Už teraz však vieme, že vláda rokuje o opätovnom zvyšovaní minimálnej mzdy a o 13.-tom dôchodku pre dôchodcov, ktorý by mal mať výšku približne 220 eur a mal by im byť vyplatený jednorazovo v rokoch 2018 a 2019. Okrem toho by sa mali dôchodcovia tešiť na zrušenie doplatkov za lieky a na dôchodcovské karty, vďaka ktorým získajú rôzne zľavy.

Čo sa týka starostlivosti o rodinných príslušníkov, tí, ktorí sa o nich starajú, by mali dostávať viac peňazí. Dobrou správou pre mamičky by mohlo byť to, že sa rokuje i o zrušení DPH na plienky či detskú výživu. Strana SNS je však proti tomuto návrhu a je skôr za to, aby sa poskytli mladým rodinám daňové úľavy.

Rodičia, ktorých deti dochádzajú do škôl autobusom, by mali výrazne ušetriť. Okrem vlakov by mali byť vďaka novému sociálnemu balíčku zadarmo i autobusy pre študentov a dôchodcov.

O tom, ktoré z návrhov nakoniec prešli rokovaniami, bude vláda informovať po ich skončení.

Zdroj: dennikn.sk | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.