Chrípková nákaza každým týždňom stúpa a dôkazom toho je nárast za posledné obdobie až o 35, 9 percent. Najhoršie je na tom okolie Nitry, kde pre vzrastajúce prípady tohto ochorenia zatvorili už niekoľko škôl.

 

Podľa informácií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitrianskom kraji ostala zatvorená jedna materská škola v okrese Topoľčany, dve základné školy v Novozámockom okrese a taktiež jedna základná škola s materskou školou v okrese Nitra.

Čísla sú šokujúce! Úrad zaznamenal za posledné obdobie až 10.154 akútnych respiračných ochorení, pričom o chrípku išlo v 1603 prípadoch. „Oproti minulému kalendárnemu týždňu to predstavuje nárast chrípky a chrípke podobných ochorení o 35,9 percenta,” dodal Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.

V Nitrianskom kraji kvôli chrípke zatvárajú školy

Najhoršie na tom boli najmenšie detičky v rozmedzí od nula do 5 rokov, 256 prípadov znášalo toto ochorenie veľmi ťažko. Veľa nakazených občanov sa taktiež pasovalo aj zo zápaľom prínosných dutín, zápaľom pľúc a stredného ucha, pričom pediatri hlásili až 75 nakazených detí a všeobecní lekári pre dospelých 69 percent prípadov.

Zdroj: tvnoviny.sk l Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Loriana
Učiteľka, ktorá sa venuje všetkým možným témam, ktoré poskytujú istý odkaz pre spoločnosť. Mamička, ktorá najviac miluje svojho synčeka, a všetko, čo robí, robí iba pre neho. Žena, ktorá si užíva život a všetky jeho radosti..