Opäť rozmýšľate, ako vyriešiť všetky tie dlhé týždne počas letných prázdnin? Jedna babka môže týždeň, druhá nemôže vôbec, váš manžel je v zahraničí a vy ste len pred pol rokom nastúpila do nového zamestnania? Ako teda pokryť toto neuveriteľne dlhé obdobie? Keďže vám (častokrát) oprávnený hnev na zriaďovateľov škôlok a školských družín nepomôže, ste nútená vziať situáciu do vlastných rúk. Našťastie v tom nie ste tak celkom sama…

Zamyslite sa, koľko mamičiek s podobným problémom vo vašom okolí poznáte? Desať? Dvanásť? Keď z toho vylúčite mamičky, ktorých výchovné metódy neschvaľujete a mamičky, ktoré rovnaký problém nemajú, zostane vám ich ešte päť či šesť. To je obrovský potenciál!

Dajte si „rande“ na ihrisku a spoločne naplánujte najúžasnejšie leto, aké kedy vaše deti zažili. Vyberte si niekoľko týždňov, ktoré neviete pokryť babičkami a tábormi a následne si rozplánujte svoje dovolenky v práci. Ak je vás šesť a každá si môže zobrať jeden celý týždeň, máte trištvrte prázdnin vyriešených.

Že toľko detí na jednu mamičku je priveľa? Kdeže. S jedným dieťaťom je oveľa viac práce ako s dvomi, či tromi. Viacero detí sa spoločne lepšie zahrá. Ako to asi riešia v škôlke? 🙂 Na 8 či 9 hodín denne počas jedného týždňa sa to skutočne zvládnuť dá. Ak si ale naozaj netrúfate, môžete sa dohodnúť na dvojici mamičiek v jeden týždeň.

Navyše, zvýšené náklady na stravu, prípadne kratšie výlety do okolia má každá z vás len ten jeden týždeň, takže aj z finančného hľadiska je to super!

A čo na to deti? Určite budú nadšené. Každý týždeň sú na inom mieste, s inou tetou, hrajú sa v inej detskej izbe, s inými hračkami, na inom ihrisku. Jedia iné jedlá, pijú iné nápoje, lebo každá varíte trošičku inak. Navyše ten jeden týždeň sa snažíte zabezpečiť čo najlepší program, lebo jeden týždeň sa to proste dá zvládnuť s nápadmi a s humorom.

Foto: pixabay.com/sk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk