Slovenská obchodná inšpekcia opäť raz odhalila nebezpečné výrobky, ktoré k nám prišli zo susedného Poľska. Ide o dva typy autosedačiek značky 4 BABY a BOMIKO. Ak máte jednu z nich doma, pre bezpečnosť vášho dieťatka ju nepoužívajte a vráťte ju predajcovi. Podľa vyjadrení Slovenskej obchodnej inšpekcie máte nárok na vrátenie plnej sumy.

Pri dynamickej skúške vykonávanej SOI došlo u oboch autosedačiek k prekročeniu limitu posunutia hlavy figuríny dopredu. Čo by v prípade autonehody znamenalo, že môže dôjsť v dôsledku takéhoto posunu hlavičky dieťaťa k jej poraneniu a tiež k poraneniu krčnej chrbtice. Ak máte doma autosedačku týchto značiek, pozorne si skontrolujte, či nemáte doma aj vy nebezpečný výrobok.

Autosedačka 4 BABY ALTO

Je určená pre hmotnostnú kategóriu od 9 do 18 kg, teda pre deti vo veku približne od 9 mesiacov do 4 rokov. Autosedačka má plastovú škrupinu, látkové čalúnenie, na ktorom je vyšité logo 4 BABY ALTO. Otvory ramenných pásov sú v troch výškach, autosedačka disponuje centrálnym zámkom pásov, tlačidlom na ich reguláciu a tiež napínačom ramenných pásov.

autosedacka 4 baby altoAutosedačka BOMIKO AUTO S, LB 383

Je určená pre hmotnostnú kategóriu od 0 do 18 kg, teda od narodenia po približne 4 roky. Na jednom boku chrbtovej opierky je uvedená značka BOMIKO Auto S, na boku druhom je všitý štítok s logom BOMIKO. Autosedačka má opierku hlavy, operadlo chrbta, bezpečnostné pásy a poťahy ramenných pásov a spodného pásu.

autosedacka bomiko auto s

Zdroj: soi.sk | Foto: soi.sk, pixnio.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Lucia B
Pozerám sa na svoje dve slniečka a viem, že boli tým najlepším rozhodnutím, aké som kedy urobila. Zmenili môj život od základov a aj keď si často myslím, že som ich veľa naučila, pravdou je, že oni ma toho naučili omnoho viac.