pes a dieťa

Fakt, že pes je odjakživa najlepším priateľom človeka, sa nedá spochybniť. Napriek tomu má mnoho budúcich rodičov dilemu, či je prítomnosť psieho chlpáča, najmä zo zdravotného hľadiska, vhodná pre ich ratolesť. Vedeli ste, že podľa najnovších výskumov má pes pozitívny vplyv už na tehotnú ženu?

Podľa výskumov Univerzity v Alberte, prítomnosť psa v rodine už počas tehotenstva ženy, no i najmenej tri mesiace po ňom, zvyšuje výskyt baktérií, ktoré výrazne napomáhajú budovať detskú imunitu a znižujú taktiež vznik alergií. Okrem toho, pes napomáha eliminovať riziko vzniku obezity či astmy už od útleho veku vašej ratolesti a je výbornou prevenciou v boji proti dnes tak veľmi obávanej a skloňovanej depresii.

dog and baby

Prítomnosť psíka rúca snahu o sterilné prostredie a práve týmto spôsobom vytvára predpoklad pre rast obranyschopnosti. Sterilné prostredie imunitu nezlepšuje, naopak škodí jej, pretože imunitný systém potrebuje pre svoj rozvoj ,,tréning”. Okrem toho sa pes pre dieťa stáva verným kamarátom, nezradí a pomáha pri rozvoji jeho sociálnych schopností. Hry s domácim miláčikom taktiež zvyšujú pohybovú aktivitu, ktorá je nevyhnutná pre zdravý vývoj dieťaťa, ba dokonca výrazne zvyšujú hladinu serotonínu – hormónu šťastia.

Ak ešte stále váhate, či pasovať psieho kamaráta za člena vašej rodiny, pozrite si nasledujúce video starostlivého psíka, ktorý prejaví svoje ochranárske pudy práve vo chvíli, keď dieťatko zaspí neprikryté. No nie je rozkošný? 🙂

Zdroj: www.youtube.com , www.abc13.com | Foto: www.netdoctor.co.uk , www.thoughtrot.com