Materský cit je neskutočne silný. Príkladom je aj neuveriteľný príbeh matky, ktorá sa po mnohých rokoch prebrala z kómy. Dopomohol k tomu práve pocit, že jej syn je v nebezpečenstve a to jej malo spôsobiť šok, ktorý ju prebral k životu. Nedá sa tomu povedať inak ako zázrak!

 

Munira Abdullaová mala 32 rokov, keď pri zrážke s autobusom chránila svojim telom 4-ročného synčeka Omara. Jej obetavosť ho zachránila, avšak Munira zostala v kóme. Absolvovala viacero operácii mozgu aj končatín, vystriedala niekoľko zariadení.

Cítila, že syn je v nebezpečenstve

V roku 2017 rodina dostala od korunného princa grant na liečbu v Nemecku. Jej stav sa o niečo zlepšil, no stále zostávala v kóme. Prešiel ďalší rok a nič sa nezmenilo. Až sa v roku 2019 odohrala situácia, pri ktorej Munira pocítila, že je syn je opäť v nebezpečenstve.

Vyriekla synovo meno

V nemocničnej izbe, kde ležala, sa pohádal s lekárom. Zvýšený hlas a emócie zapôsobili natoľko, že Munira začala vydávať zvuky. O tri dni neskôr už dokonca v noci vyriekla synovo meno a postupne sa začal jej zdravotný stav zlepšovať. Zverejnením tohto príbehu chce Omar povzbudiť ľudí, aby sa nevzdávali.

Príklad jeho mamy poukazuje na to, že kóma automaticky neznamená smrť a aj po toľkých rokoch sa môže človek prebrať. V tomto prípade zohral hlavnú rolu silný materinský cit.

Zdroj: Twitter, cas.sk | Foto: pixabay.com