Matka kúpila svojej malej dcérke detské líčidlá na hranie. To, čo nasledovalo, si nepredstavovala ani v tých najhorších snoch. So svojou skúsenosťou sa chce podeliť s ostatnými rodičmi a varovať ich, aby dávali pozor na to, čo kupujú svojim deťom a všímali si zloženie výrobkov.

 

Matka Kylie Cravens z Illinois sa snaží ostatných rodičov varovať pred možným nebezpečenstvom, ktoré skrývajú detské líčidlá na hranie.

“Uverejňujem fotky svojej dcérky, pretože si myslím, že je dôležité pripomenúť rodičom, aby boli opatrní v tom, čo dávajú svojim deťom. Pred pár dňami sme kúpili svojej dcérke make-up set na hranie, mysliac si, že je to neškodné,… veď to bolo pre deti.”

To čo nastalo po tom, ako sa malá Lydia nalíčila, sa nedá nazvať inak, ako nočnou morou. Dievčatko dostalo silnú alergickú reakciu a muselo byť hospitalizované. Lydia mala silný opuch tváre, dostala horúčku a po tváričke sa jej vytvorili pľuzgiere, ktoré neustále praskali. Pokožku mala napnutú a bolestivú. Niekoľko dní sa nedokázala najesť a na telíčko jej museli prikladať studené obklady. Rodina sa preto rozhodla poslať líčidlá na rozbor a tam sa zistilo, že obsahovali 6 rôznych chemikálií, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Dnes sa má malá Lydia lepšie, ale celá rodina na ťažké chvíle len tak ľahko nezabudne. Preto sa snažia varovať aj ostatných rodičov.

“Prosím, buďte si vedomí toho, s čím sa nechávate hrať vaše deti, hlavne na detskú kozmetiku na hranie. Nech sa to nestane už žiadnemu ďalšiemu dieťatku”, varuje nešťastná mamička.

Lydia sa má už našťastie lepšie

Zdroj: Facebook | Foto: Facebook/TonyKylie Cravens

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.