Pred rokmi nechala matka svoju ročnú dcéru v opustenom dome. O desať rokov neskôr sa rozhodla vrátiť. Príbeh malej Lizy sa odohral v ruskom meste Jaroslavľ.

 

Lizini rodičia sa rozhodli opustiť dom, v ktorom bývali. Pobalili si svoje veci a jednoducho odišli. Svoje ročné dievčatko nechali dnu napospas osudu! Plačúce dieťa našťastie začul sused, ktorému bolo divné, že sa v dome celú noc nesvietilo, no ozýval sa z neho detský plač. Keď vošiel dnu, našiel špinavé, podchladené a hladné dievčatko. Zavolal políciu, ktorá zistila, že ide o Lizu Verbitskay. V dome sama strávila približne štyri dni. Jej rodičia zmizli bez stopy, ona skončila v nemocnici. V tom čase tu bol hospitalizovaný i syn Inny Nikovej, ktorá ho chodila denne navštevovať. Keď sa dozvedela o Lize, šla sa na ňu pozrieť. Bolo jej dievčatka ľúto, chodila ju kŕmiť, prebaľovať, doniesla jej oblečenie a hračky. Rozhodla sa adoptovať si ju.

Napriek tomu, že Liza bola kvôli zdĺhavému adopčnému procesu rok v sirotinci, nakoniec skončila v Inninej rodine. Kvôli traume, ktorú prežila, sa vyvíjala pomalšie. Nevedela chodiť, jesť ani rozprávať. Okrem toho sa bála hlasných zvukov. Po čase ju adoptívna mama Inna prihlásila na tanečný kurz, kde sa ukázalo, že má veľký talent. Neskôr sa zapáčila modelingovej agentúre a je tvárou niekoľkých kampaní. Jej príbeh zaujal množstvo ľudí.

Keď sa jej biologická matka dozvedela, že Liza žije a že je slávna, rozhodla sa ju kontaktovať. Dcéra sa s ňou však odmietla stretnúť a odkázala jej, že jej mama je tá, ktorá ju vychovala.

Zdroj: wikr.com | Foto: youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.