Táto maminka a jej ročný synček sú skutoční bojovníci. Napriek tomu, že Sarah už v tehotenstve vedela, že jej dieťatko sa narodí s vrodenou vadou, odmietla potrat a za šťastný život svojho syna sa dodnes bije ako levica. Pre mnohých je táto statočná mamička príkladom.

 

Sarah Hellerovej (27) a jej manželovi Chrisovi oznámili lekári v 24. týždni tehotenstva, že ich nenarodené dieťatko sa vyvíja s vrodenou vadou, rázštepom hornej pery a podnebia. Odporúčali im, aby podstúpili interupciu a dieťatka sa vzdali. Hoci boli obaja rodičia správou prekvapení, dieťatka sa vzdať odmietli a rozhodli sa, že si zaslúži šancu na život, aj napriek svojmu hendikepu.

Vitaj dieťatko, si pre nás nakrajšie na svete

Vytúžený chlapček sa narodil 7.10.2016 a dostal meno Brody. Tak ako lekári predpokladali, skutočne mal rázštep hornej pery a podnebia. Rodičia sa rozhodli syna neskrývať a verejne zdieľať spoločné fotografie, aj fotografie výsledkov z liečby a operácií. Prvú operáciu Brody podstúpil v troch mesiacoch a neskôr medzi deviatym a dvanástym mesiacom. Táto osveta mala osloviť ich okolie, aby pochopili, že sa nemajú za čo hanbiť a je potrebné prijať takéto deti rovnako, ako tie zdravé.

Reakcie ľudí boli rôzne. Našli sa aj takí, ktorí fotografie komentovali slovami: “Čo to má s tvárou?” Sarah vysvetľuje, že nepríjemné poznámky na fotografie jej synčeka čakala, ale aj tak ju to bolelo a mrzelo.

Nádherné gesto od cudzinca

Veľmi pekná príhoda sa tejto odvážnej mamičke stala na večeri s priateľkami, kam so sebou vzala aj synčeka Brodyho. Čašník jej nečakane priniesol poskladaný obrúsok a Sarah si myslela, že jej niekto poslal odkaz. Keď obrúsok roztvorila, našla v ňom šek na sumu $1,000 s odkazom: Pre nádherné bábätko”.

Okamžite sa mi z očí vyhrnuli slzy a moje srdce bilo neopísateľným šťastím”, spomína mladá mamička.

Šťastný koniec

Malý bojovník Brody už bude mať pomaly dva roky a málokto by povedal, že sa narodil s takýmto zdravotným problémom. Jeho rodičia nedovolili na začiatku potrat, neskôr s ním absolvovali operácie, ktoré mu pomohli mať tváričku, akú majú aj ostatné deti. Podľa mamičky Sarah ju kontaktovali ľudia z celého sveta, ktorí majú deti s podobným problémom. Jej príbeh a príbeh malého Brodyho im dodal odvahu a vďaka nim sa rovnako prestali skrývať a začali o svojich problémoch hovoriť.

Zdroj: today.com │ Foto: Instagram/saheller, maxpixel.freegreatpicture.com