Každá budúca mamička sa deväť mesiacov neskonale teší na svoje dieťatko. To, že sa narodí zdravé, je prioritou číslo jeden a snaží sa vyhýbať všetkému, čo by mohlo dieťatko rastúce pod jej srdcom, ohroziť. Bohužiaľ, nie vždy sa dá negatívnym vplyvom vyhnúť, pretože nie vždy o nich samotná žena vie.

 

So svojim smutným príbehom sa na sociálnej sieti podelila mamička synčeka Christophera, ktorý sa narodil s vážnou diagnózou. Pam Rogers sa o jeho postihnutí dozvedela v 31. týždni tehotenstva. Lekári hovorili, že dieťatko má zle vyvinutý mozog a známky mikrocefálie, čo je neurotická porucha.

Dali mu šancu na život

Tehotnej Pam a jej manželovi ponúkli potrat, no rodičia sa rozhodli dať synčekovi šancu na život. Narodil sa v roku 2013 s epilepsiou a mozgovou obrnou. Taktiež je slepý a nepočuje na jedno ucho. Dôvodom týchto komplikácii je vírus, s ktorým sa Pam stretla počas tehotenstva.

Nejde o nebezpečný vírus, komplikácie ale môžu nastať u tehotných žien. Vírus CMV – celým názvom cytomegalovírus je bežne rozšírený, no práve pri tehotných ženách hrozí, že môže nakaziť plod a spôsobiť postihnutie. To sa stalo aj Pam, ktorá v tom čase pracovala ako predavačka a stretávala sa tak s množstvom ľudí, od ktorých sa mohla nakaziť.

Nevie, koľko mu ostáva času…

,,Nechcem nikoho strašiť, ani nabádať k zmene životného štýlu… Len varujem, aby ste si viac dali pozor na hygienu, obzvlášť pri deťoch,“ upozorňuje Pam. Okrem Christophera má ešte dve deti a priznáva, že je to pomerne náročné. Keďže netušia, koľko času im s Chrisom zostáva, snažia sa každý deň prežiť naplno.

Zdroj: Facebook/Christopher Phillip, cas.sk | Foto: Facebook/Christopher Phillip