Ak ešte nie ste mamičkami a toto obdobie je ešte niekde v diaľke pred vami, veľkú časť vo vašom živote zaberajú priateľky a ich problémy. Možno sa kamarátite už veľmi dlho a poznáte sa nejeden rôčik. Môže však prísť obdobie, keď sa jedna od druhej radšej vzdialite.

Nie je to preto, že by ste sa mali o niečo menej rady, ale zrazu sa pre vás vaša kamoška stala magnetom, ktorý vás z akéhosi neidentifikovateľného dôvodu odpudzuje. Skvelá správa: Prestaňte mať obavy, všetko je presne tak ako má byť!

Zrazu ste sa prebudili do akéhosi nového rána. Žijete pritom úplne rovnako ako doposiaľ, až na to, že niekedy veľmi dávno, hlboko vo svojom vnútri, ste si priali žiť šťastnejšie. Nuž a ten deň naozaj nastal. Nevyhrali ste v lotérii, ani vám nikto nič nesľúbil. Iba vy sami sebe, že sa budete nadovšetko mať rada so všetkým čo k vám patrí a ten deň je konečne tu, prišiel.

Intelektuálky sú sexi 😀

Doslova ste o tom prestali iba rozprávať, ale stali ste sa aktívnou intelektuálkou, ktorá je tak sexi, pretože venuje čas tomu, čo ju baví a konečne ste to vy, koho kladiete na prvé miesto a nie niekto iný, ako to bolo doteraz. Ale čo na to priateľky, ktoré ste doposiaľ obskakovali a utešovali na kávičkách? Doslova ste sa rozdávali a radili im vami naštudované múdrosti z kníh, ktoré im boli z veľkej časti na smiech?Kamarátky si zrazu všimli, že už nie je kým vyplniť dieru v kalendári? No vy ste napriek ich sťažnostiam čoraz šťastnejšia a ich klebety a ohováranie na vás úplne prestali účinkovať? Gratulujeme dostali ste sa do bodu, keď vás ich problémy prestali zaťažovať a ony si konečne budú musieť nájsť čas na ich vyriešenie. Dokonca vás možno požiadajú o názov niektorej tej múdrej knihy, ktorá bola ešte pred časom taká bezvýznamná a smiešna. Raz to predsa muselo prísť. 😀

Prevzatie zodpovednosti

Priateľky si začali riešiť svoje problémy samy a vy vyhadzujete všetky odpadky, ktoré ste mali niekoľko týždňov nahromadené v hlave. Konečne cítite, že máte na hlave vlasy a nie päť kilový melón. Pýtate sa sami seba: “Prečo som to neurobila skôr?”

Nuž tak ste sa prebudili ako správna medvedica zo zimného spánku a začínate žiť. Zrazu sa od kníh, ktoré ste prečítali, presúvate k vnímaniu reality a cez pocity sa prepracovávate k uvedomeniu a skutočnému prežívaniu. Kamarátky sa snažia upútať vašu pozornosť tým, že  do vás rýpu, pretože sa im v mozgu začína prehrievať “starý softvér”, ktorý ste vy za tú dobu, čo sa vám ony smiali, nahradili za úplne nový. Len ich v tom pekne nechajte, hoci by ste im rady pomohli. Tiež ste si tým museli prejsť a len rovnakým spôsobom ste sa dopracovali k pochopeniu samotného bytia.

Najbližším priateľom sa vám stáva slon, pes, orangután alebo iné domáce zvieratko, ktoré má o láske také veľké množstvo znalostí, že sa vám stačí pozrieť do jeho krásnych očí. Zrazu sa v samote cítite príjemne. S radosťou vypínate rádio, televíziu či počítač a vyzúvate si topánky. Prestávate chápať čo sa deje, vypínate logiku a otvárate dokorán dvere na vašom srdci. Všade okolo vás sa začínajú diať zázraky.

Úplne nový život 😀

Potrebujete všetko naokolo precítiť. To, že žijete a dýchate tak uvedomele, ako ešte nikdy. Všade navôkol je láska a prijatie myšlienky, že všetko je v poriadku tak, ako to bolo stvorené. Prestali ste v sebe cítiť potrebu niečo alebo niekoho naprávať, či meniť.

Teraz už chápete, že láska je zdroj energie, v ktorom sa môžete rozplynúť a odovzdať sa mu s úplnou dôverou a istotou. Našli ste jednu z odpovedí na otázku, čo je zmyslom ľudského života. Odpoveď je veľmi jednoduchá: Mali by sme si pomáhať. Nie však za každú cenu, pretože pomôcť niekomu neznamená to, že za neho prevezme zodpovednosť. Môžete mu podať pomocnú ruku, ale kráčať sa už musí naučiť sám.

Takže milé dámy, slečny a krásne devy tohto sveta, to ak ste odsúvané za vašu “inakosť” a teda jedinečnosť na vedľajšiu koľaj, znamená iba to, že ste na správnej ceste. Držíme vám palce a ďakujeme vám za to, že ste. Vy ste obrazom toho, aká dokáže byť lúka pestrofarebná a plná kvetín. Vaša vnútorná sila je ohromujúca! Zotrvajte. Vy ste tie čo menia svet. 🙂

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Petra O.
Rovnováha, to je to, čo v živote hľadám, nachádzam i strácam a práve preto je všetko v poriadku. Prečo? Pretože jej hľadanie ma udržiava v strehu, jej nachádzanie mi ukazuje smer a jej strácanie vo mne prebúdza neistotu, ktorá ma učí ako žiť život v pokore.