Výber mena je pri narodení dieťaťa veľmi dôležitý. Malo by ho /ak si ho z nejakých dôvodov nedá v dospelosti zmeniť/ sprevádzať po celý život. V minulosti obľúbené slovenské mená sa u nás opäť vracajú do módy a zároveň zostávajú populárne aj tie celosvetovo používané. Viete, ktoré meno stále kraľuje rebríčku najpopulárnejších mien?

 

U dievčat už niekoľko rokov prvú priečku obsadzuje meno Emma, ktoré je obľúbené nielen na Slovensku ale po celom svete. Mamičky a oteckovia siahajú radi po tomto mene, pretože je jednoduché a zároveň krásne, znamená “veľká” a “silná”. V desiatke najviac používaných mien je aj pár ďalších, ktoré pre svoje princezničky vyberajú aj slovenskí rodičia. Je to napríklad meno Olivia, Isabella alebo Sophia. Čoraz viac sa obľube teší aj meno Mia a Amelia.

Pozrite si celý rebríček naj dievčenských mien:

1. Emma

2. Olivia

3. Ama

4. Isabella

5. Sophia

6. Mia

7. Amelia

8. Harper

9. Charlotte

10. Mila

A ako je to s chlapcami? V celosvetovom rebríčku prvú priečku obsadilo meno Liam, ktoré si ešte na Slovensku nenašlo pevné miesto tak ako Emma. Ale nájdeme v ňom meno Oliver, ktoré je u nás populárne rovnako ako meno Lucas.

Takto vyzerá celý rebríček chlapčenských mien:

1. Liam

2. Noah

3. Logan

4. Oliver

5. Mason

6. Lucas

7. Ethan

8. Elijah

9. Aiden

10. James

Zdroj: spuntik.zoznam.sk | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.