sochy

Rôzne mytológie dnes frčia. Inšpirujú sa nimi mnohí súčasní spisovatelia i filmoví tvorcovia. V modernom prevedení si ich možno zamilovali aj vaše deti. Vedeli ste však, že existuje aj akýsi mytologický horoskop zo sveta starých Grékov?

Ide o protipól k bežným znameniam zodiaku a je trošku temnejší, pretože sa venuje najmä negatívnym stránkam ľudskej povahy. Pobaví však rovnako. Vás aj vaše deti, ak ich teda rôzne nadprirodzené potvorky fascinujú podobne ako fascinovali starých Grékov.

Kentaurus (8. január – 12. február)

Napoly človek a napoly kôň. V starogréckej mytológií symbol chaosu a nespútanosti. Také charakteristiky platia aj na dieťa narodené v znamení kentaura, ktorým občas poriadne zalomcujú emócie. Toto znamenie však dáva svojim zrodencom do vienka aj nezávislosť a schopnosť ísť za hlasom svojho srdca. Pravdou je, že niekedy tento sladký hlások nasledujú aj na úkor zdravého rozumu.

Harpya (13. február – 18. marec)

Harpya nie je len hanlivé označenie nepríjemnej ženy, ale aj bytosť z gréckej mytológie, napoly žena a napoly dravý vták. Bola personifikáciou búrky a víchrice. Podobne sa občas správajú aj deti narodené v znamení desivej harpye. Svoju nespokojnosť vedia dať najavo vskutku nespútane a ich “drobné” prehrešky sa niekedy odpúšťajú naozaj ťažko.

Pegas (19. marec – 24. apríl)

pegas

Nádherné stvorenie, okrídelný kôň, sa vznášal nad svetom prostých smrteľníkov. Aj malý tvorček narodený v znamení Pegasa sa niekedy tvári, že sa ho realita dotýka len povrchne. Je hrdý a ide si tvrdohlavo za “lepším” osudom. Rád sníva a svoj imaginárny svet miluje viac ako ten skutočný. Rutinnou činnosťou ho veru nezabavíte. Stále sa obzerá po nových a nových výzvach. Koníčky a záujmy strieda ako ponožky.

Kerberos (25. apríl – 30. máj)

Strašidelný trojhlavý pes strážil vchod do podsvetia pred tými, ktorí by z neho chceli uniknúť. Bol vždy v pozore, pripravený zaútočiť. Podobne sú na tom aj malí kerberíci. Ľahko sa rozzúria, čo je podstatnou temnou stránkou ich povahy. Občas stačí len maličkosť, aby sa dieťa narodené v znamení Kerbera nazlostilo a rozrušilo. Naučte ich ventilovať negatívne emócie zdravou a produktívnou formou.

Satyr (31. máj – 3. júl)

Satyrovia boli v starogéckej mytológií požívačné stvorenia prahnúce po zábave, hrách, dobrom jedle a pití. Deti narodené v tomto znamení sú podobne nevyspytateľné a hravé. Navyše sú to aj veľkí vtipkári a rodení figliari. V dospievaní a dospelosti sa z nich môžu stať materiálne zameraní jedinci so silným prirodzeným magnetizmom. Doslova lámači ľudských sŕdc.

Siréna (4. júl – 10. august)

Sirény boli morské víly s nádherným hlasom, ktorým lákali nešťastných námorníkov do záhuby. Tí, opantaní čarom ich piesne, našli napokon na skaliskách svoj mokrý hrob. Malé ľudské sirény tiež rady opantávajú druhých kúzlom svojej osobnosti. Sú roztomilé a vedia to. Nevinnosťou a jedným žmurknutím rozkošného očka si dokážu ovinúť rodiča okolo prsta.

Grif (11. august – 19. september)

Spolovice lev a spolovice orol, spojenie dvoch silných a hrdých zvierat. Jedno je kráľom na zemi a druhé panuje vzduchu. A kráľov si je vždy neradno rozhnevať. Odpúšťajú len ťažko a nezabúdajú nikdy, sú pyšní a ľahko sa nechajú vytočiť. Nie je ľahké si ich udobriť. A týka sa to aj tých najmenších kráľov narodených v znamení grifa, ktorých hlavnou duševnou úlohou v živote je, naučiť sa prekusnúť vlastnú hrdosť a pýchu.

Chiméra (20. september – 22. október)

Ide o podivuhodnú bytosť mnohých tvárí. Najčastejšie je na grafických pamiatkach zobrazená ako spojenie kozy, leva a hada v jednom tele. Malé chiméry sú prefíkané a výnimočne bystré. Koniec koncov majú doslova tri hlavy a viac hláv viac vie. 🙂 Ich temnou stránkou je, že vedia rýchlo zmeniť masku podľa situácie a cieľa, ktorý majú vytýčený. Sú veľmi prispôsobivé. Aj pre najbližších sú často rébusom v ľudskom tele.

Sfinga (23. október – 30. november)

Sfingy boli v mytológií starých Grékov strážkyne tajomstiev a pokladov, záhadné a chladné bytosti s levím telom a hlavou krásnej ženy. Kto neuhádol ich hádanku, bol stratený a na odhalenie ich tajomstva mohol zabudnúť. Deti narodené v znamení tajuplnej sfingy vedia byť tiež občas vypočítavé, chladné a neprístupné. Este jednu vec majú ľudské a mytologické sfingy spoločné. Baví ich hromadenie pokladov a s radosťou si vytvárajú rozličné zbierky.

Minotaurus (1. december – 7. január)

Človek s hlavou býka nemal šťastný osud. Bol otrokom vlastnej zvieracej podoby, uväznený v labyrinte, z ktorého nebolo úniku. Slobodný život nepoznal a desil ho. Táto negatívna vlastnosť sa týka aj ľudských minotaurov. Radšej sa nechávajú viesť inými a pochybujú o svojej hodnote. Často sa podriaďujú iným. Treba im pomôcť nájsť a spoznať vlastnú hodnotu a pestovať v nich zdravé sebavedomie.

Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Peťa
V živote som túžila byť všeličím. Medzinárodne uznávanou spisovateľkou, tajnou agentkou a istý čas aj krotiteľkou duchov. Nerozhodná, som nakoniec vyštudovala knihovedu a sociálnu antropológiu, aby som nakoniec skončila v IT hernom biznise. Aktuálne som čerstvá matka, ktorá má veľkú radosť zo svojej malej dcérky.