Veríme, že už všetci Slováci pochopili, aké dôležité je dbať na nariadenia krízového štábu a aj ich dodržiavať. Aj keď na Slovensku to zatiaľ nevyzerá tak hrôzostrašne ako napríklad v Taliansku či v Španielsku, počet nakazených u nás už prekročil stovku a pravdepodobne koronavírusu podľahla aj 84-ročná žena, ktorá okrem iných zdravotných ťažkostí bola pozitívna aj naň. Ak predsa len poznáte niekoho, kto stále neverí, že je to vážne, pustite mu nasledujúce video.

Verejnosti sa v ňom prihovárajú dve Češky, ktoré ako samé hovoria, mali tú “česť” poznať tento vírus bližšie. “Keďže sme zistili, ako je boj s touto chorobou náročný, veľmi nás mrzí, že niektorí to stále neberú vážne, robia si z toho srandu a ohrozujú druhých tým, že chodia bez rúška,” píšu mladé dievčatá a ako je aj vidieť, natočenie tohto videa ich stálo veľa síl.

Veria, že sa dostane k čo najviac ľuďom, ktorí to stále nepochopili. Chcú ním poukázať na zákernosť tohto vírusu a z trochu inej perspektívy upozorniť na to, že to ozaj žiadna sranda nie je. “Buďte k sebe ohľaduplní a hlavne neurobte rovnakú chybu ako my, že sme slepo verili doktorke, že to nič nie je a ohrozili tak inú doktorku so sestričkou v nemocnici. Musíme si zdravotníkov hýčkať, bez nich by sme boli v háji,” dodávajú dievčatá a my im želáme, aby sa čo najskôr vyliečili.

Po tomto videu už určite pochopia aj tí, ktorým to stále nedošlo:

Zdroj/Foto: youtube.com