Možno vám náš titulok zvýšil tlak, no práve preto by ste si mali prečítať tento článok. Kiežby pomoc v domácnosti brali všetci chlapi tak ako Michal! Tak prečo svojej manželke nikdy s ničím nepomôže?

 

Michal hovorí, že keď bol uňho na návšteve kamarát, po chvíli rozprávania mu povedal, že ho chvíľu nechá samého v obývačke a príde len čo umyje riad. Kamarát naňho prekvapene pozrel, akoby mu oznámil, že ide stavať vesmírnu loď a povedal: “Som rád, že pomáhaš svojej žene. Ja nezvyknem, a keď aj predsa, nikdy ma nepochváli. Minulý týždeň som napríklad vysával a nepovedala ani obyčajné ďakujem.”

Na to si Michal sadol späť na gauč ku kamarátovi a vysvetlil mu, že manželke nepomáha: “Čo sa týka domácich prác, moja žena nepotrebuje pomoc, ale partnera. Pri domácich prácach som jej partnerom a nevnímam to ako pomoc. Nepomáham jej upratovať, pretože žijem v tomto byte a tiež v ňom musím upravovať. Nepomáham jej variť, pretože i ja tu chcem jesť, tak musím variť. Nepomáham jej s deťmi, pretože sú to i moje deti a mojou úlohou je byť ich otcom a nie ženiným pomocníkom.” 

Čo sa týka poďakovania za “pomoc” s domácimi prácami zo strany manžela, tipnite si, čo kamarát Michalovi odpovedal na otázku, či on niekedy poďakuje manželke za to, čo všetko v domácnosti robí!

“Keď si jedinýkrát v živote povysával, čo si čakal? Vyznamenanie? A prečo? Len preto, že v našej kultúre si bol vychovaný tak, že toto všetko je práca ženy? Alebo si myslíš, že toto všetko je hotové raz dva a ty nemusíš ani pohnúť prstom? Tak ju teda chváľ, ako to očakávaš od nej. Správaj sa ako skutočný partner a nie ako hosť vo vlastnom dome, ktorý tam príde len jesť, vyspať sa, osprchovať, či uspokojiť se*uálne potreby. Ozajstná zmena v našej spoločnosti začína doma. Naučme našich synov a dcéry, čo je to vlastne byť skutočným partnerom!”

Zdroj: zabava4u.cz | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.