Rodičia sedem rokov verili, že ich dieťatko zomrelo po pôrode. Osud však zasiahol a úplnou náhodou, vďaka zablokovaným financiám na bankovom účte, sa dieťa vrátilo k biologickým rodičom.

 

Všetko sa to začalo v roku 2011 v ruskom Volograde. Matke krátko po pôrode lekári povedali, že jej práve narodené dieťa neprežije viac ako sedem dní. Po ťažkom rozhodnutí sprevádzanom smútkom a plačom, sa manželia dohodli, že podpíšu dokumenty a dieťatka sa vzdajú. Odišli domov, ale po piatich dňoch si manželia uvedomili, že nedokážu žiť s čistým svedomím, dieťa chcú späť a tak sa po neho vrátili do nemocnice. Tak im už len oznámili, že chlapček bohužiaľ zomrel.

Sedem rokov na to, matke nečakane zo dňa na deň zablokovali bankový účet. Kontaktoval ju exekútor a vysvetlil jej, že dostala exekučný príkaz na vymáhanie výživného, pretože dlhuje viac ako 3000 eur za starostlivosť pre svojho syna, ktorý je umiestnený v detskom domove. Žena pri pohľade na dokumenty na mieste zamdlela.

Rodičia sa dozvedeli, že ich chlapec neumrel tak, ako im to bolo povedané, ale celý čas žil v detskom domove. Manželia okamžite požiadali súd o obnovu rodičovských práv a v novembri 2017 im žiadosť schválili. Od začiatku roka 2018 chlapec žije pri svojich biologických rodičoch a rodina je tak opäť kompletná. Nie je známe, či sa manželia plánujú s nemocnicou súdiť.

Zdroj: info.sk │ Foto: depositphoto.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.