mama a dieťa

Aj pre vašu mužskú polovičku začala ďalšia športová udalosť a dôvod na to, aby opäť každú voľnú chvíľu sledovala úspechy športovcov na olympiáde? Keď sa bude najbližšie z televízora šíriť hlas komentátora a partner sedieť s pivom v ruke na sedačke, predstavte mu človeka, ktorý si prešiel disciplínami, ktoré by mohli byť rovnako vyhlásené za olympijské. O kom je reč? Predsa o vás 🙂

O žene, ktorá si prešla 9-mesačným tehotenstvom, niekoľkokrát rodila, trpezlivo sa s dieťaťom “učila” dojčiť, potom nadviazala na prípravu príkrmov a opäť so sebadisciplínou akú majú len matky, kŕmila po lyžičkách svojho drobca a trvalo to niekedy celú večnosť. Následne dala do poriadku spúšť, ktorú táto aktivita po sebe zanechala.

 
A to sme ešte nespomenuli disciplínu uspávanie. Ak nemáte doma to šťastie, že vaša ratolesť je spachtoš od prírody a museli ste si odskúšať všetky možné spôsoby uspávacích ceremoniálov, zaslúžili by ste si tiež olympíjsku medailu.

 
Tá by mala visieť aj na krkoch mamičiek, ktoré každý deň “zápasia” s obdobím vzdoru u svojich detí a s obrovskou dávkou trpezlivosti prežívajú tieto “krásne” chvíle.

 
A to sa už dostávame k predškolákom a školákom, pri ktorých musia mamy taktiež dokázať veľakrát aj nemožné, aby zabezpečili plynulý chod domácnosti. Naplánovali odchody a príchody, spoločné účenie, krúžky… .

 
Máte pubertiaka? Tak to už máte celý rad medailí a zrejme sa presviedčate o starej múdrej pravde: malé deti = malé starosti, veľké deti = veľké starosti.

 
Po tejto analýze musí každý uznať, že celý život matky je jedna veľká olympiáda. A pomyselnými medailami sú krásne chvíle prežité so svojimi deťmi, ich úsmevy, úspechy, chvíle, kedy vás objímu a povedia vám, ako veľmi vás majú rady.

foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.