Jedna z nás mamičiek sa úprimne vyrozprávala na facebookovej stránke Priznania žien. Vyjadrila všetkým ženám obdiv a opísala, ako sama bojuje s nedostatkom financií!

 

Slobodná mamička píše, že síce Slovensko miluje, no v budúcnosti bude pravdepodobne nútená odísť za prácou do zahraničia.

“Obdivujem každú slobodnú mamičku a vlastne aj každú mladú rodinu, ktorá sa doslova odhodlá mať v tejto dobe na Slovensku dieťa. Ale hlavne tie slobodné mamičky, pretože z tej almužny sa vyžiť jednoducho nedá. Moje dieťatko bolo vytúžené a neskutočne ho milujem, ale veľmi ma hnevá, ako tento skur*ený štát “pomáha”. Matka dostane 236 eur. Ja osobne vyplatím nájom 200 eur, no, chvalabohu, že mám vyššie výživné (100 eur), pretože by som z tej almužny mohla akurát žrať konáre zo stromov. Zostane mi 130 eur na mesiac. Len cca 80 eur dám na mlieko a plienky, zostane mi 50 eur – teda 50 eur mesačne na stravu, vedenie domácnosti, mňa a iných vecí, ktoré dieťa potrebuje. Úprimne, neviem, čo skôr z nich kúpiť, keď mi tak “veľa” ostane. Priala by som každému jednému, čo tento štát riadi, skúsiť si to. Nemôžem povedať, že môjmu dieťaťu niečo chýba, má všetko, pretože sa snažím si privyrobiť, ako sa len dá. Nesťažujem sa, som len znechutená a do budúcna tu pravdepodobne neostanem. Pôjdem pracovať von, aj keď Slovensko milujem. A to kvôli tomu, že tento štát nechá človeka pomaly skapať, tu už nemám chuť ostať. Na záver chcem len dodať, že každá jedna slobodná mamička je skvelá a silná žena.”

Zdroj: facebook | Foto: pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.