V nedeľu sa pri leteckom nešťasí zrútilo lietadlo ruskej leteckej spoločnosti Saratov Airlines. Najmladšou obeťou nehody bolo iba 5-ročné dievčatko Nadežda Krasova, ktorá umrela v náručí svojej maminky Oksany.

 

Na palube havarovaného lietadla bolo 71 ľudí vrátane posádky a pilota. V dnešných dňoch sa na sociálnych sieťach objavujú prvé fotografie obetí tejto nehody. Najmladšou obeťou je iba 5-ročná Nadežda Krasova, ktorá bola na palube spolu so svojou matkou Oksanou Krasovou. Je ťažké si čo i len predstaviť, čo musela táto matka zažívať počas posledných chvíl pred pádom lietadla, pričom si bezmocne držala svoje dieťa v náručí.

Malá Nadežda s matkou Oksanou

Lietadlo sa po štarte dostalo do výšky približne dvoch kilometrov. Z dosahu radarov sa stratilo v priebehu dvoch minút. Očítý svedkovia uviedli, že videli, ako  sa lietadlo zrútilo krátko po vzlietnutí z moskovského letiska Domodedovo. Namierené malo do mesta Orsk.

Vyšetrovatelia uviedli, že lietadlo vzlietlo neporušené a k výbuchu došlo až po páde na zem. Podľa najnovších vyjadrení, príčinou havárie mohlo byť zlyhanie protimrazového systému, čo viedlo pravdepodobne k vytvoreniu námrazy v motore a tá spôsobila explóziu. Pilot však pred haváriou nehlásil, že by malo lietadlo nejakú poruchu. Odborníci sa domnievajú, že pilot sa zúfalo snažil o núdzové pristátie. Obrovská diera na zemi po mieste dopadu môže znamenať, že lietadlo klesalo rýchlo a vertikálne. Posádka teda nemala čas nahlásiť katastrofu.

Zdroj: dailymail.co.uk  │Foto: facebook.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.