Prípadov, kedy deti majú deti, vo svete nie je vôbec málo. Niektoré dievčatká, žiaľ, dospievajú veľmi skoro. Tieto sa okrem skorých trampôt so ženskými problémami museli vyrovnať i so zneužívaním, tehotenstvom a materstvom.

 

Najmladšou známou mamou je Peruánka Lina, ktorá rodila v piatich rokoch v roku 1939. Jej rodičia si mysleli, že má tumor a keď navštívili doktora, zistil, že je v siedmom mesiaci tehotenstva. Podľa rodičov biologicky dospela veľmi skoro. Menštruáciu dostala krátko po narodení. Spočiatku obviňovali jej otca zo zneužitia, no neskôr ho uznali nevinným a nikdy sa nezistilo, kto bol otcom dieťaťa.

V roku 1936 rodila osemročná Griseldina Acuña z Kolumbie. Dievčatko dostalo menštruáciu už vo veku troch rokov a otcom jej dieťaťa bol rodinný priateľ. Chlapček sa narodil zdravý a mal hmotnosť 2,3 kg.

V roku 1884 sa narodilo bábätko osemročnému dievčatku z Nigérie menom Zi. Jej mama ju tiež rodila v ôsmich rokoch, takže sa z nej stala babička v sedemnástich!

Švajčiarka Anna porodila mŕtve dieťatko v roku 1759. Otcom bol príbuzný, ona mala v tom čase osem rokov.

Ďalšou osemročnou mamou sa stala v roku 1993 Zulma Guadalupe Morales, ktorú znásilnil vlastný strýko. Porodila zdravého trojkilového chlapčeka.

V roku 2001 priviedla na svet dcérku deväťročná Thajka Wanwisa Janmuk, ktorá sa vydávala ako osemročná. Jej manžel mal 27 rokov.

Peruánka Hilda Trujillo rodila tiež v deviatich rokoch. Dieťatko mala s 22-ročným bratrancom, ktorý ju znásilnil.

Desaťročná Laura Marina Villanueva porodila chlapca v roku 2012 a dala mu meno Justin po Justinovi Bieberovi. Otcom bol 45-ročný sestrin partner, ktorý sa obom vyhrážal, že ich zabije. Podarilo sa mu skrývať pred políciou, no nakoniec ho zadržali.

Prípady zo Slovenska

Šiestačka jedenásťročná Soňa z košického okresu porodila v roku 2000 synčeka, ktorého mala s 21-ročným priateľom.

V roku 2009 rodila 12-ročná Bibiana. Otcom chlapčeka bol údajne 13-ročný chlapec, ktorý sa však k otcovstvu nepriznal.

Zdroj: zoznam.sk, wikipedia.org | Foto: all-that-is-interesting.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.