AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Sociálnymi sieťami sa už nejaký čas šíri myšlienka, ktorú by v našich končinách mnohí zrejme považovali za zvrátenú. V USA, odkiaľ pochádza, ju však zobrali natoľko vážne, že sa podľa nej začali riadiť tisíce mamičiek a trend sa rýchlo šíri ďalej. O čo ide? O to, že každá správna princezná musí mať vlastné topánky na vysokom podpätku. I keď ešte nevie chodiť! 

Biznis s miniatúrnymi dievčenskými lodičkami rozbehla spoločnosť, ktorá sa na svojich stránkach ani netají myšlienkou, že dupačky, pančušky či papučky treba nahradiť niečím menej staromódnym. Vymyslela preto kolekciu dievčenských dojčenských topánočiek na vysokom podpätku. Z kolekcie pod názvom “Diva” a “Divoška” si mamička môže vybrať z niekoľkých modelov, štýlov a farieb.

Ako na svojej stránke uvádzajú autori nápadu, topánočky sú vyrobené z ľahkých, vzdušných a prírodných materiálov, podpätok je iba symbolický (teda nie vystužený tak ako pri ženských lodičkách) a dá sa dotykom sklopiť. Topánočky slúžia najmä na dekoratívne nosenie, ideálne na fotografovanie spomienkových fotografií. “S našimi topánočkami budú vaše bábätká na fotografiách tak rozkošné,” znie reklamný slogan.

Zakladateľka spoločnosti, ktorá topánočky predáva, je svojim nápadom nadšená. Optimisticky dodáva: “Topánka s vysokým podpätkom musí byť základom každého detského šatníka.” Módny doplnok sa predáva v cene od 10-30 dolárov.

Sociálne siete, kde sa myšlienka detských lodičkových topánočiek šíri rýchlosťou blesku, reagovali na americký módny trend svojsky. Jedna skupina sledovateľov tvrdí, že nápad ako taký je unikátny, výnimočný, veď ide iba o “atrapu” lodičiek a detičky sú v nich tak rozkošné a “in”. Druhá strana má opačný názor. Ako uviedol jeden zo zdieľateľov: “Deti sú krásne v ich nevinnosti, tak ako rodičia im ju doprajme čo najdlhšie. Nechajme deťom možnosť byť deťmi.”

A čo na to vy? Kúpili by ste svojmu dieťatku takéto topánočky?

Zdroj: www.peeweepumps.com, www.youtube.com | Foto: www.instagram.com, www.pinterest.com