My ženy jednoducho vieme. Niektoré veci je častokrát ťažké logicky vysvetliť, no vieme, že ich musíme urobiť. Podobne to bolo v prípade manželov Keri a Royce Youngových, ktorí sa v 20. týždni tehotenstva dozvedeli, že ich druhé dieťa, dievčatko, má poškodenie mozgu a lebky. V takomto prípade je šanca na prežitie dieťaťa prakticky nulová. Napriek tomu sa Keri rozhodla dcérku donosiť. 

Matka sa rozhodla pre odvážnu vec. Napriek tomu, že jej lekári navrhovali umelo ukončiť tehotenstvo, odmietla to. Vedela, že porodenie dcérky, ktorá nebude mať šancu na život, nebude pre ňu príjemným zážitkom. Pre túto možnosť sa však rozhodla z nezištného dôvodu. Verí, že dcérkine orgány môžu zachrániť život ďalšiemu dieťatku.

„VEDELA som, že to musím urobiť. Aj keď som to urobiť nechcela“

Anencefalia – ochorenie, ktoré postihlo malé dievčatko, sa vyskytuje v jednom z 10 000 tehotenstiev. Keri sa však snaží všetko premeniť na vďačnosť. Jej dcérka, ktorá dostala v brušku meno Eva, má dokonalé nôžky, ručičky, obličky, pečeň aj pľúca. A to chce jej mamička využiť.

Malá Eva trpiaca zriedkavou chorobou

“Je to moje telo.” Tá veta Keri veľmi zraňuje, pretože si uvedomuje, že v súčasnosti to nie je len jej telo, ale aj telo jej dcérky, ktorá práve vďaka kvôli matkinmu telu ešte žije. Matka prežíva agóniu, no rozhodla sa vydržať. Je to to jediné, čo môže spraviť pre Evu.
Keri má pred sebou ešte pár týždňov, no viacerí ju obdivujú za jej statočnosť. Pokračovanie jej príbehu môžete sledovať na jej Facebookovom profile, kde pravidelne pridáva aktuálne správy.

Foto: Facebook | Zdroj: dailymail.co.uk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.