AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:

Všade čítame, že ak dieťa nechce jesť zdravé potraviny, máme skúsiť tvoriť na tanieri umelecké diela, kúpiť mu lyžičku s bágrom, alebo mu máme zatancovať mrkvový tanec, aby sme špekulanta nalákali a chutilo mu viac jesť.

Nie vždy to však platí a nie vždy sa nám chce. Čo teda robiť? Môžeme skúsiť maskovanie potravín. Niekedy náš huncút nechce jesť hrášok len preto, že tá vec sa volá hrášok, aj keď ho vlastne ešte nejedol, ale on predsa nemôže jesť hrášok, lebo… . Čo tak skúsiť z potravín spraviť niečo iné?

Nátierky

Tie môžeme spraviť z hocičoho. Na internete sú recepty na všetky druhy nátierok. Stačí si len vybrať. Väčšinou sú jednoduché a rýchle a ich príprava nezaberie skoro žiaden čas. Ak napríklad naša ratolesť nemá rada mrkvu, spravíme z nej pomazánku s názvom „Nátierka od maminky“, namiesto „Mrkvičková nátierka“.

Šťavy

Odšťavovač je úžasná vec, ktorá je majster v maskovaní. Deti predsa milujú džúsiky. Šťavu si môžeme spraviť z čohokoľvek a dokonca bez zbytočného cukru. Vezmeme si napríklad mrkvu, cviklu, jablká a jahody a dostaneme vitamínovú bombu, ktorú je ťažko odmietnuť.

Náhrada potravín

Vedeli ste že, avokádo vám v koláči môže nahradiť maslo, chia semiačka sú náhradou za vajíčka a fazuľa je úžasná náhrada múky? Možností je veľa, stačí si len vybrať. Ak dieťatko nechce papať fazuľu, v koláči ju nemá šancu zacítiť.

zdrava strava

Ak máte podobný problém, dúfame, že sme vám pomohli posunúť jedálniček vášho špekulanta na iný level. Nebojte sa trošku zaexperimentovať, vaši drobci vám za to neskôr „možno“ poďakujú. :- )

Foto: Pixabay.com