Dvojročný chlapček, ktorý bojoval o svoj život, zomrel kvôli chamtivosti svojho otca. Joao Miguel Alves sa liečil v brazílskej nemocnici, trpel spinálnou svalovou atrofiou. Keďže liečba bola nákladná, pozbierali sa na ňu dobrí ľudia vo verejnej zbierke. 

Matka zosnulého chlapčeka obvinila otca z toho, že peniaze určené na liečbu syna minul na drahé dovolenky, alkohol a drogy. Muž mal dokonca tú drzosť, že sa chválil na sociálnych sieťach fotkami, na ktorých si užíva v luxusných hoteloch. Práve tie sú usvedčovacím dôkazom, pretože otec Mateus polícii vypovedal, že peniaze dal mužom, ktorí ho mali vydierať.

Keď matka Karine zistila, že z účtov, ku ktorým mal prístup aj Mateus miznú peniaze, tvrdil, že všetko dá do poriadku, keď získa novú prácu ochrankára. Celkovo obral svojho syna v prepočte o 150 tisíc eur. Spolu sa dobrí ľudia poskladali na sumu 230 tisíc eur.

Peniaze boli určené na liek Spinraza, ktorý je finančne veľmi náročný ako aj celá liečba ochorenia. Bohužiaľ, zatiaľ čo si otec užíval, syn v tom čase v nemocnici bojoval s vážnou chorobou a nakoniec zomrel. Vyšetrovanie stále prebieha a nezodpovedného otca určite čaká väzenie.

Zdroj: metro.co.uk, tvnoviny.sk, youtube.com | Foto: youtube.com