Dnes je už alergicky takmer každý. Väčšinou to nie je také hrozné a lieky dokážu značne zmierniť príznaky a zlepšiť kvalitu života. Čo však vtedy, keď ste alergická na mužove spermie?

 

Určenie diagnózy je dôležité

Zahraničné prieskumy tvrdia, že na ňu trpí viac než 12 percent žien a najčastejšie postihuje ženy medzi 20-tym a 30-tym rokom života. Mnoho žien ani nevie, že ma túto alergiu a zisťujú to až keď začínajú intímne žiť. Medzi najčastejšie príznaky patrí pálenie, svrbenie či začervenanie do niekoľkých hodín po styku. Práve preto si ich lekár môže pomýliť s mykózou či infekciou. Ak máte podobné príznaky, určite o nich povedzte svojmu gynekológovi.

Skončiť s intímnosťami nemusíte

Čo ak som alergická? Musím sa vzdať intímneho života? Alebo vymeniť muža? Tak, takto drasticky to riešiť nemusíte. Váš problém vie vyriešiť jednoduchá ochrana. Spermie obsahujú totiž rôzne látky, pri kontakte s ktorými je na vašom tele vyvolaná reakcia v podobe napríklad pálenia. Telo môže reagovať citlivo možno iba na jednu z týchto látok, preto by ste sa mali o svojom probléme porozprávať so svojim gynekológom a ten určí ďalší postup a prípadnú liečbu.

Problém však môže nastať v prípade, že sa snažíte o bábätko. Alergia môže skomplikovať možné otehotnenie, ale aj tu platí, že žiadna kaša sa neje taká horúca ako sa uvarí a dnes už medicína dokáže doslova zázraky.

Zdroj: rodinka.sk | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.