Odvtedy, čo vám noci spríjemňuje vaša ratolesť tým, že bdie nad vašou bezpečnosťou a alarmom, ktorý znie ako plač, hlási každé hroziace nebezpečenstvo, vyspať sa dobre je zložité. Aj preto je teraz o to dôležitejšie, aby ste mali na svojich posteliach matrace najvyššej kvality. Také, ktoré si vás privinú aj po nočnom a rannom výjazde za svojim dieťaťom a nechajú vás dospať to, čo ste v noci nemohli. Ako nájsť a podľa čoho sa riadiť pri výbere takéhoto matracu?

Vyberajte podľa svojej postavy

Najdôležitejšie je vybrať si správnu tvrdosť matracu. A o tom rozhoduje, teda mala by, vaša výška a váha. Platí jedno základné pravidlo, čím ste vyššia a ťažšia, tým tvrdší matrac by ste si mali kúpiť. Tvrdší matrac dokáže rozložiť váhu rovnomernejšie. A naopak, keď ste drobná a ľahká, je pre vás lepší mäkší matrac. A aký typ? To záleží od toho, či máte lamelový alebo doskový rošt. Na lamelové rošty nepatria pružinové matrace, ktoré by cez medzery v rošte prepadali.

Lamelový rošt je lepší

Vedeli ste o tom, že počas spánku sa telo zbaví približne 300 ml tekutín? A to všetko ide do matracu, aj preto je lepší lamelový rošt, ktorý matracu umožňuje dýchať, nezvlhnúť a uchovať si svoje pôvodné vlastnosti. Ľudia sa často pýtajú ešte jednu otázku ohľadom matracov – je lepšie mať na manželskej posteli jeden veľký, alebo dva menšie matrace? Hoci sa môžete mať s manželom najradšej na svete, výhodnejšie sú matrace 1+1, pretože netrpíte nepokojným spánkom toho druhého, váha sa na menšom matraci lepšie rozloží a okrem toho na matraci nevznikajú vyležané miesta.

Meňte obliečky podľa ročného obdobia

Pre lepší spánok, je vhodné meniť aj obliečky podľa ročného obdobia. Teda niežeby ste ich menili raz za štyri mesiace, ale vyberajte si správny materiál podľa počasia. Je zima? Vyberte si teplé flanelové obliečky. Je leto? Vyberte si chladivé hodvábne alebo ľanové obliečky. Keď budete toto dodržiavať, sama uvidíte, že sa vyspíte oveľa lepšie.

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.