dievča sa učí

Nepriateľom mnohých žiakov sú práve domáce úlohy. Učitelia ich nadeľujú školákom väčšinou preto, aby si doma precvičili učivo a zdokonalili sa v ňom. Ak by sme robili prieskum medzi deťmi, domácich úloh by sa nepochybne rady vzdali. Rovnaký názor možno majú aj niektorí rodičia. A ak nie u nás na Slovensku, v Španielsku určite. Dokonca sa chystajú proti domácim úlohám štrajkovať.

Podľa nich učitelia neúmerne zaťažujú žiakov domácimi úlohami a podľa prepočtov 15-ročný študent v priemere nad nimi za týždeň presedí 6,5 hodiny. Španielski rodičia sa chystajú počas tohto mesiaca protestom docieliť, aby sa na školách zrušili domáce úlohy aspoň počas víkendu. Podľa nich totiž ich nadmerné množstvo ovplyvňuje život celej rodiny a deti si majú počas dvoch voľných dní najmä oddýchnuť.

Internetový magazín Trend zverejnil, že na rozdiel od španielskych žiakov, vo Fínsku deti venujú úlohám v priemere 2,8 hodiny a dosahujú pritom omnoho lepšie výsledky než španielske školopovinné deti. A ako sú na tom naše slovenské deti? Tie týždenne úlohám venujú len 3,2 hodiny.

A ako ste na tom vy? Tiež by ste sa pridali do štrajku a bojkotovali domáce úlohy? 🙂

foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.