Život tejto matky sa navždy zmenil jedným nerozvážnym skutkom, na ktorý každý rok v letných mesiacoch zomrie hlavne v Amerike niekoľko desiatok detí a bohužiaľ o život pre túto chybu prišli aj deti na Slovensku. Preto je na mieste otázka: Ako je vôbec možné, že opäť muselo dôjsť k zbytočnej smrti 2,5 ročného dievčatka?

 

K tejto obrovskej tragédii došlo na Orave v Trstenej. Matka 2,5-ročnej dcérky išla na vyšetrenie do nemocnice a dieťa nechala v aute. Zaparkovala na zakázanom mieste a sklá auta boli tmavé. Preto dievčatku nemohli zrejme pomôcť ani okoloidúci, ktorí by ho spozorovali.

Keď sa 30-ročná matka vrátila do auta, malá Sabínka už nedýchala. Žena vyhľadala s dieťaťom na rukách pomoc záchranárov, ale zachrániť sa im ho už nepodarilo. V nemocnici dievčatku namerali teplotu 40,6 stupňov Celzia. Telo dieťatka nemá v súčasných horúčavách šancu, prehreje sa päťkrát rýchlejšie ako dospelý človek.

Ako je možné, že v dnešnej dobe, keď sa zo všetkých strán na nás valia informácie, aké je nebezpečné nechávať dieťa v autách, opäť niekto toto spraví? Isté je, že matka dieťaťa si to bude navždy vyčítať.

Zdroj: cas.sk, facebook.com | Foto: pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.