Hrôza, čo len pomyslieť. Úplne zdravá mamička Majka sa tešila na svoje tretie dieťatko. 33-ročná mamina dvoch chlapcov Sebastiánka a Lukáška sa, žiaľ, radosti zo svojho tretieho synčeka nedočkala. Po pôrode skončila v umelom spánku a o 24 dní na to, zomrela.

 

Pre jej manžela a otca detí je to obrovská rana a rovnako aj pre celú rodinu. To, že milovaná maminka sa z nemocnice nevráti, ešte otec deťom nepovedal. Chlapci sú veľmi citliví a vnímaví, ich reakcie sa obáva.

Čo sa vlastne stalo? Mladá mamička mala termín pôrodu stanovený na 1. august. Do pôrodnice išla ako zdravá žena, jej manžel Patrik bol pri nej. Ako uviedol, už pri pôrode sa Majka sťažovala na to, že sa jej zle dýcha a bola veľmi vyčerpaná. Neúspešný spontánny pôrod pokračoval cisárskym rezom.

Dieťatko už ale Majka nevidela. Upadla do bdelej kómy a o 24 dní prehrala svoj boj o život. Celý prípad rieši Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, vyšetruje presnú príčinu jej úmrtia. Nemocnica v Považskej Bystrici ponúka pomoc pri vyšetrovaní a tiež pomoc pozostalým. Vyjadruje ľútosť nad tragickou udalosťou.

Zronený otec Patrik má teraz toho vyše hlavy. Okrem starostlivosti o najmenšieho Matiaska a jeho starších synov, zariaďuje pohreb milovanej manželky. Rodina stojí pri ňom, s deťmi pomáha aj tehotná švagriná, sestra nebohej Majky. Pre rodinu založila aj sporiaci účet. Ako však sama povedala, všetky peniaze by vymenila za svoju milovanú sestru Majku, ktorá všetkým veľmi chýba.

Zdroj: cas.sk | Foto: pixabay.com