správny darček

V dnešnej dobe už deti majú skutočne čokoľvek a niekedy už ani nevieme, čo by bol pre ne vhodný darček, ktorý by potešil dieťa aj rodiča. Naše tipy vám, veríme, uľahčia dilemu nad výberom vhodného darčeka. 

Oblečenie je síce fajn, no pri dnešnom číslovaní oblečenia, si nemôžete byť istý či ste kúpili správnu veľkosť. Čo tak vynechať prípadný trapas a kúpiť rovno niečo, čo naozaj poteší. 🙂

Múdry darček

Ak idete vyberať darček, vyberajte múdro. Deti poteší aj logický, praktický alebo športový darček.

Kreatívne sady (vhodné pre deti od troch rokov a vyššie)

Ak by ste chceli vybrať hračku, vyberte takú, ktorá bude dieťa rozvíjať. Na dnešnom trhu nájdete všelijaké varianty obľúbenej modelovej hmoty aj s pomôckami na výrobu všeličoho. Dieťa tak rozvíja svoje myslenie, kreativitu, zručnosť aj drobnú motoriku či trpezlivosť. Zaujme aj väčšie deti a dospelých.

Kolobežka (vhodné pre deti od 4 rokov a vyššie) 

Kolobežka, bycikel, korčule… . Deti treba podporovať v zdravom pohybe na čerstvom vzduchu. Takýto darček isté nebude odmietnutý.

Spoločenská hra (rôzne spoločenské hry sú určené pre rôzne vekové skupiny detí, stačí si len vybrať)

Výhodou okrem iného je, že pri spoločenských hrách sa môže zabaviť celá rodina.

Knihy 

Existujú rôzne druhy. Menšie deti ocenia knihy s priloženými samolepkami, možnosťou písať, kresliť, riešiť jednoduché úlohy. Potešia aj rozprávky, básničky, pre mladších školákov sú vhodné kreslené encyklopédie, ktoré môžu neskôr použiť v škole na projekty či prezentácie.

Kreativita alebo klasika

Do sprchy aj ku bazénu – Uterák s menom, prípadne obľúbeným rozprávkovým motívom naozaj poteší. Podobnou variantou uteráku je uterákové pončo – tiež veľmi obľúbené.

Posteľná bielizeň či jedálenská sada – pokiaľ ste skôr za praktické darčeky, tak nič nepokazíte detskou posteľnou bielizňou alebo pohárom, detskými tanierami či príborom. Dnes už všetko zoženiete napríklad aj s menom dieťaťa.

Podporte deti v športe

Takto aj rodičia budú spokojní. Existuje široký výber zo športového sortimentu na von. Tenis, lopty, švihadlá, rôzne loptičky na vystreľovanie, pre chlapcov vodné pištole, pre najmenších hračky do piesku… .

Pre malé školáčky

Malé princezné už skôr potešia ich prvé voňavky, peny do kúpeľa či sprchové gély (dajte si záležať na výbere pekného obalu 🙂

Foto: pixabay.com