Nikto nepochybuje o tom, že pre najmenšie detičky je najvhodnejšou potravou materské mliečko. Obsahuje všetko, čo dieťatko potrebuje pre zdravý rast a vývoj. Problém je v tom, že toto mliečko je určené pre kojencov a nie pre deti akéhokoľvek veku, a teda neslúži ako náhrada kravského mlieka.

Ak pečiete koláčik na školskú oslavu vášho dieťaťa a dôjde vám mlieko, ktoré je základnou súčasťou receptu, skočíte do obchodu alebo aspoň k susedke, aby ste si ten liter požičali. Hlavná hrdinka tohto príbehu sa ale rozhodla inak. Povedala si, že je to vlastne jedno – kravské či materské – použije to, čo má práve k dispozícii. A keďže sa jej do obchodu nechcelo, voľba bola jasná.

Mamička si neuvedomila, že by materské mlieko v brownies pre spolužiakov jej detí mohlo niekomu vadiť. Vychádzala z toho, že keď je vhodné pre kojencov, nemôže nikomu uškodiť. Avšak mýlila sa. Jedna z matiek, ktorá bola tiež na oslave, na to prišla a neskutočne ju to rozčúlilo.

Mamička, hlavná hrdinka tohto príbehu, nerozumela jej reakcii, preto sa rozhodla zistiť názory ľudí na Facebooku, čo ale určite vzápätí oľutovala. Z ich reakcií asi nebola nadšená. Vyvolala u nich veľké pobúrenie.

Jeden komentár jej to vysvetlil celkom jasne:

„Člen rodiny pracuje na pohotovosti. Priviezli tam dieťa s mentálnymi problémami a lekári prišli na to, že matka ho dojčila počas toho, ako brala pervitín. To je dôvod, prečo to matkám prekáža. Nevedia, či máte nejakú chorobu alebo beriete lieky či drogy, ktoré sa mohli dostať do mlieka. Ako majú rodičia vedieť, že to mlieko je bezpečné?“

Ďalší si z nej začali robiť posmech:

„Keď začne používať svoje vlastné vajíčka, až vtedy môže niečo hovoriť o živinách.“

„Ak budete piť kvalitnú minerálku, môžete do limonády použiť vlasný moč“

Po týchto reakciách si mamička asi dobre rozmyslí, komu bude svoje materské mliečko ponúkať. Pravdepodobne len svojmu najmladšiemu…ale myslela to dobre, len nedomyslela…

Zdroj: interez.sk | Foto: pixabay.com