Možno to poznáte z vlastnej skúsenosti, možno ešte nie ste v požehnanom stave a tak chvalabohu netušíte, čo vás čaká. Nie, teraz nemyslíme na rannú nevoľnosť, ktorá vás akýmsi nedopatrením neopúšťa po celý deň. Myslíme na nevyžiadané rady a povery, z ktorých vám budú stáť všetky chĺpky na tele. Ani by ste netušili, čo všetko nemôže tehotná žena!

Dnešná generácia žien v rozkvete už nemusí čakať na tri meškajúce menštruácie, ktoré by ju uistili, že je „v tom.“

Na počiatku bol test

Stačí jej zabehnúť do najbližšej lekárne a tak sa častokrát dozvie o svojom tajomstve ešte pred dňom očakávaného menzesu. S rozochveným hlasom to oznámi najpravdepodobnejšiemu otcovi svojho dieťaťa a ten sa s bohumilou zvesťou pochváli svojej mamičke. A už to začína. Najprv vás svokra spucuje, prečo ste, preboha, s oznámením tehotenstva nepočkali až do konca mesiaca. Veď sa môže hocičo stať! Žiaľ, už nejedna potratila. Aj susedovie Zdena, ktorá tak ostala na hanbu dediny! Tešiť sa na bábätko je zakázané. Aj v prvom trimestri, aj v druhom a pre istotu aj v tom poslednom.

Nejako to možno rozdýchate, nič to, aj to môže byť príprava na pôrod. Ale s rastúcim bruškom budú aj pribúdať rady. Najmä tie nevyžiadané. Škoda, že ich odosielateľov v reálnom živote nemôžete zahodiť do spamu. 🙂

Čo všetko sa (ne)môže?

 • Plávať. Ani v súkromnom bazéne, ani na odporúčanie lekára, ktorý vám to povolil, pretože vás bolí chrbát.
 • Nenosiť obtiahnuté oblečenie. Uprednostňujú sa asexuálne šaty vrecovitého strihu, veď slušná žena má svoje bruško zakrývať.
 • Musíte jesť za dvoch. Čím viac priberiete, tým lepšie. Veď dieťatko potrebuje živiny.
 • Neopovážte sa farbiť vlasy. Pre istotu sa ani nehoľte a vrcholom drzosti by bolo vytrhať si obočie!
 • Fúkať balón. Dieťatku tým blokujete prívod vzduchu.
 • Kupovať výbavičku. Najlepšie je do pôrodu nevlastniť ani jednu plienku. Môže to priniesť nešťastie. Veď z pôrodnice si môžete dieťa doniesť aj zabalené vo vlastnej mikine.
 • Ak máte doma psa, či mačku, okamžite ich odstráňte! Dieťa a zviera nemôžu byť pod jednou strechou!
 • Necvičte! Ani strečing, odporúča sa ležať na gauči a pozerať mexické telenovely až do zbláznenia.
 • Druhá strana, naopak, radí venovať sa naplno všetkým domácim povinnostiam. Variť trojchodovú večeru, ktorá je vizitkou každej správnej gazdinky. Premiestňovať nábytok, umývať dlážky najlepšie na štyroch. To všetko by malo viesť k ľahkému pôrodu.
 •  Za žiadnych okolností nezisťovať pohlavie, najlepšie je sa nechať prekvapiť. Naše mamy a babičky to predsa vydržali. Musíme aj my!
 • Nevymýšľajte žiadne mená. Dievča sa má volať po mame, či svokre, alebo po pratete, ktorá zomrela pred dvadsiatimi rokmi. Veď niekto sa musí volať Hermína. Chlapci to majú jednoduchšie. Musia sa volať po otcovi!

Dúfame, že sa nebudete radiť vyššie uvedenými odporúčaniami. Vo všetkom si nechajte jasnú myseľ a robte tak, ako cítite. Je to tá najlepšia cesta 🙂 Prajeme bezproblémové tehuľkovanie 🙂

Foto: unsplash.com, pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.