V čase, keď sa celá Európa zmieta v ťažkých časoch a prípadov chorých na nový koronavírus COVID-19 každý deň pribúda aj na Slovensku, sa stále v našej krajine nájde mnoho nezodpovedných ľudí. Žiaľ, nenájdu sa len medzi bežným obyvateľstvom, ktorí nerešpektujú povinnú karanténu a s cestovateľskou anamnézou sú hrozbou pre ostatných ľudí.

Na Slovensku sa do soboty hovorilo o 178-mich pozitívnych prípadoch na koronavírus. Nakazených ľudí stále pribúda a mnoho aj pre nezodpovedné konanie ostatných. Portál cas.sk informoval o gynekológovi z nemocnice v Ružinove v Bratislave. Ten mal zatajiť cestovateľskú anamnézu a naďalej vykonávať svoje povolanie, čím sa sral hrozbou nielen pre pacientky ale aj pre kolegov – zdravotníkov, ktorí sú v týchto časoch pre nás nenahraditeľní.

Lekár, ktorý bol v cudzine, nakazil kolegu, jeho test na koronavírus bol pozitívny. Podľa informácii spomínaného portálu museli zatvoriť celé oddelenie. Bohužiaľ, nie je to jediný prípad, kedy sa takto nezodpovedne zachoval práve lekár. Veríme, že ale bude posledný.

Zdroj: cas.sk | Foto: depositphotos.com