Zabaviť deti je niekedy celkom náročné a mnohé mamičky sa zhodnú, že v takomto prípade im vždy dobre poslúžia rôzne detské pesničky od slovenských umelcov, ktorí rastú ako huby po daždi. Medzi stálice už patrí dvojica Smejko a Tanculienka, ktorí začali s tvorbou pre deti v roku 2014.

 

Za obľúbenou hudobnou dvojicou pre malých fanúšikov – chrobáčikov stojí manželský pár Petra a Marek Kováčovci. S prvým CD prišli v roku 2014 a rovnaké pesničky sa dočkali aj svojej vizuálnej podoby na DVD s názvom Čáry Máry Fuk.

V roku 2016 vyšiel album Kde bolo tam bolo a o rok neskôr Kuk ani muk. V tom čase sa k dvojici pridal aj Motýlik Huncúlik alias Barbora Malčeková. Smejko a Tanculienka opäť nezaháľali a pripravili pre svojich verných chrobáčikov album aj v tomto roku. Volá sa Hip Hip Hurá a s rovnomenným programom už vystupujú po celom Slovensku.

Na internete sa postupne objavujú novinky z tohto albumu a po pesničke plnej peny “Fuľa Bakana” predstavili skladbu Obor Tatroš, ktorá sa nedočkala len pozitívnych reakcii. Priamo pod videom, ktoré videlo už viac ako 270 tisíc ľudí sa objavili komentáre ako napríklad: “Kebyže mám deti, tak by som hľadal spôsob ako zablokovať túto pesničku, podľa mňa je to najhoršia pesnička od vás.” Jeden názor hovorí, že podľa neho to bol krok vedľa: “Jednak to nie je chytľavé a propaguje to primitívne stereotypy…”

Ale nechýbali ani pozitívne ohlasy, dokonca aj recesia, kedy sa jedna komentujúca vyjadrila, že v Tatrách bola a nič sa jej nestalo. 🙂 Čo si o najnovšom počine Smejka a Tanculienky myslíte vy? Púšťali ste pesničku deťom? Ako reagovali?

Zdroj: youtube.com | Foto: instagram /Smejko a Tanculienka

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.