Napriek tomu, že o život Alfieho bojovali tisíce ľudí po celom svete a viacerí lekári mu dávali nádej a chceli vyskúšať rôzne formy liečby, súdy dali nakoniec za pravdu tým, ktorí mu žiadne šance nedávali. Chlapček svoj boj dnes prehral.

 

O smrti Alfieho informoval jeho otec prostredníctvom sociálnych sietí. Zomrel dnes (28.4.) v noci o 2:30, pričom ho od prístrojov odpojili ešte v pondelok.

23-mesačný chlapček trpel bližšie neurčeným degeneratívnym neurologickým ochorením a bol v polovegetatívnom stave. Jeho príbeh zaujal mnohých ľudí po celom svete, dokonca i pápeža Františka, ktorý apeloval, aby ho nechali nažive a tvrdil, že iba Boh môže rozhodnúť, kto zomrie. Stretol sa i s jeho otcom. Avšak jeho snaha i snaha ostatných bola márna. Súdy rozhodli, pričom dali za pravdu lekárom, podľa ktorých bol chlapček nevyliečiteľný, jeho liečba by bola zbytočná a nebolo by v jeho prospech ďalej ho udržiavať pri živote.

Rodičia ho pritom chceli vziať z detskej nemocnice v Liverpoole a previesť do Detskej nemocnice Dieťaťa Ježiša v Ríme. Jej riaditeľka Mariella Enocová v utorok oznámila, že preňho majú už dokonca pripravené lietadlo. Liečbu mu však súdy neumožnili.

Zdroj: bbc.com | Foto: facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.