AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
deti sa lúčia

Akoby to bolo včera, keď ste prvýkrát držali v náručí malé klbko, ktoré vám do života vnieslo tak veľa zmien. Určite ste si neraz povedali, zvládnem všetkú tú starostlivosť? Budem dobrým rodičom? Byť rodičom sa predsa nikde neučí.

Hodia vás do vody a musíte plávať. Zvládli ste to, cez všetky prekážky, ste sa či už s väčšími alebo menšími trampotami dostali až sem. Zažili ste mnoho prekrásnych chvíľ a odovzdali ste si mnoho lásky. Ste tými najlepšími rodičmi a všetko robíte najlepšie ako viete.

Ani ste sa však nenazdali a prišiel čas, keď to malé klbko už sfúklo na torte šiestu sviečku. Vy sa na neho hrdo kukáte a ste pyšní rodičia. V septembri vás čaká škola. Ďalší významný medzník vo vašich životoch.

Nástupom do školy sa skončilo obdobie hrania a zábavy. Začína obdobie školských povinností. Vaše deti vymenia bábiky a autíčka za školské tašky a perá. Nebojte sa! Je to krásne obdobie učenia sa nových zaujímavých vecí. Obdobie objavovania. Veď predsa schopnosť učiť sa je nám prirodzene daná.

Sami dobre viete, že škola bola jedným s najkrajších období vášho života. Vznikli nové priateľstvá, zážitky a množstvo vtipných situácií. Mnoho tých priateľstiev udržiavate dodnes. Nedáte na ne dopustiť.

Ak náhodou nepôjde všetko podľa predstáv, vždy si spomeňte, ako ďaleko ste sa už dostali. Máte doma predsa šikovného prváčika. Čo vás nezabije, vás posilní. 🙂

 

Foto: depositphoto.com