Dieťa Obľúbený výrobca hračiek sťahuje pomôcku pre deti: Zapríčinila úmrtia!

Obľúbený výrobca hračiek sťahuje pomôcku pre deti: Zapríčinila úmrtia!

Používali ste pre svoje dieťatko spacie ležadlo? Táto pomôcka je medzi mamičkami obľúbená, no nie vždy bezpečná. Známy výrobca hračiek má vo svojom sortimente aj túto obľúbenú vecičku a z bezpečnostných dôvodov sa rozhodol stiahnuť ju z trhu. 

 

Viac ako 30 prípadov úmrtí bábätiek v Amerike súvisí s používaním ležadla od výrobcu Fisher-Price. Išlo o deti, ktoré mali viac ako tri mesiace a v tomto období sa už samé začínajú pretáčať na brucho. Práve táto skutočnosť zapríčinila, že ležadlo – pôvodne určené pre menšie deti – neudržalo stabilitu a spôsobilo pád dojčaťa.

Z amerického trhu tak odchádza 4,7 milióna ležadiel Rock’N Play. Spoločnosť si stojí za bezpečnosťou produktu a tvrdí, že v prípadoch úmrtí nebol použitý podľa bezpečnostných pokynov. Keďže Americká akadémia pediatrov tlačila na stiahnutie výrobku, spoločnosť tak spravila.

Zároveň vyzýva všetkých, ktorí si ležadlo kúpili, aby ho vrátili do predajne a budú im vrátené peniaze. Spoločnosť Fisher-Price je známa aj u nás najmä svojimi hračkami. Spomínané ležadlo sa ale na Slovensku nepredáva.

Pozrite si vyjadrenie spoločnosti Fisher-Price:

Zdroj: tvnoviny.sk, youtube.com | Foto: pinterest.com, pixabay.com