Veľká tragédia! Z piatich detí sa stali siroty. Ich silný otec zomrel iba týždeň po smrti ich matky, presne deň pred pohrebom svojej manželky. Je to až neuveriteľné, ale oboch zabilo rovnaké ochorenie – rakovina čriev, informuje “Mirror.co.uk.”. Ich otec sa však po celú dobu nevzdával, vedel čo ho čaká a vedel, že jeho deti ostanú samé! Preto bojoval najviac ako vedel a podaril sa mu zázrak. Pozrite si aký!

Omena pochádzal z Nigérie, ale jeho rodina sa presťahovala a začala žiť vo Veľkej Británii. Stretol sa s Makedou na strednej škole, oženil sa v roku 2004 a presťahoval sa do Birminghamu o päť rokov neskôr. Bolo to jeho najšťastnejšie obdobie, no netrvalo dlho. Omena zaskočili lekári správou o rakovine v roku 2014, Makede ju diagnostikovali vlani v auguste. Zákerná choroba sa dostala do 4. štádia. Omena Ubiaro (38) zomrel v hospici v anglickom Wolverhamptone. Ešte predtým aj jeho manželka Makeda podľahla rakovine a odvtedy sa snažil získať peniaze pre svoje deti, aby neostali nezabezpečené.

Prostredníctvom webovej stránky “GoFundMe” získal takmer 40-tisíc eur. Rodičia po sebe zanechali päť synov vo veku od 19 do 7 rokov. Bol to práve Omena, ktorý sa na videu snažil osloviť potenciálnych darcov. “Bolo to pre synov veľmi ťažké zmieriť sa s tým, že strácajú oboch rodičov a pre mňa nebudem klamať, to bola tá najhoršia vec, ktorej som musel počas života čeliť,” pripustil Omena potom, čo stratil svoju ženu. “Bol to skvelý chlap, skromný a obetavý, schopný urobiť pre svoju rodinu čokoľvek. Odkedy mu diagnostikovali rakovinu, si vyhrnul rukávy a bojoval ako správny hrdina. A po smrti svojej milovanej ženy sa tu stále snažil byť pre svoje deti,” povedal Omenov najlepší priateľ Femi.

zdroj: Mirror.co.uk | video: Youtube | foto: Instagram/ mirror.co.uk

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk