Pri požiari rodinného domu v českých Oleskoviciach zasahovalo v pondelok 12. marca v skorých ranných hodinách až osem hasičských jednotiek. Horieť začalo v detskej izbe.

 

Požiar zobudil susedov, ktorí zavolali hasičov. Po ich príchode stáli pred domom matka troch detí a ich babička s priateľom. Vo vnútri boli stále tri malé deti a ich prababička pripútaná na lôžko. Ženu sa hasičom podarilo dostať von. Vraj bola pri vedomí a chcela v dome ostať. Do detskej izby sa im nepodarilo dostať včas. Von vyniesli len tri nehybné telíčka. Deti boli vo veku 1, 4 a 9 rokov. Štyria dospelí boli prevezení do nemocníc so zraneniami. Oheň sa podarilo uhasiť po vyše dvoch hodinách.

Znalci pracujú s verziou, že príčinou požiaru mohol byť ohrievač v detskej izbe. Miestni tvrdia, že rodina bola sociálne slabá. Plyn mali odpojený, preto kúrili ohrievačmi. V Oleskoviciach žili asi dva roky, dom mali prenajatý.

Podľa informácií starostu a miestnych obyvateľov šlo o sociálne slabú rodinu, ktorá sa do Oleskovic prisťahovala pred dvoma rokmi, aby vraj utiekla pred dlhmi. Dom bol práve kvôli dlhom odpojený od plynu, preto kúrili ohrievačmi. Informáciu o tom, že práve jeden z nich mohol byť príčinou požiaru, zatiaľ vyšetrovatelia nepotvrdili. Štyri dospelé osoby previezli do nemocnice.

 Zdroj/Foto: blesk.cz

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.