K sviatočnému času patria aj tradičné rozprávky alebo veselé vianočné komédie. Jednou z nich je nepochybne aj klasika Sám doma, ktorá sa vysiela už od roku 1990. Tento film zarobil takmer 390 miliónov dolárov a každoročne si ho vo vianočnom čase pozrú malí aj veľkí diváci.

Aj vy ste túto komédiu nepochybne videli už niekoľkokrát. Rola Kevina McCallistera vyniesla jeho predstaviteľovi Macaulayovi Culkinovi obrovský svetový úspech a preto sa o dva roky neskôr dočkal tento film aj pokračovania Sám doma 2 – Stratený v New Yorku.

Keďže ide o veľký fenomén, nečudujeme sa, že v roku 1997 vznikla aj verzia Sám doma 3, ktorá už ale s blonďákom Kevinom nemala nič spoločné. Hlavnou postavou bol 8-ročný Alex a popravde, tento film divákov veľmi neoslovil. Pre zaujímavosť, Česko-slovenská filmová databáza mu udelila len 22 % a získal 199. miesto ako najhorší film.

Narozdiel od nevydarenej verzie má vianočná klasika so zabudnutým Kevinom 86 % a je 145. najlepším filmom. Ani pokračovaniu Stratený v New Yorku sa nevodilo zle, v hodnotení získalo 74 %. Po neúspechu tretej časti tak bude pre tvorcov určite veľkou výzvou, aby sa pripravovaná nová verzia priblížila k úspechu prvých častí.

Film sa začne natáčať začiatkom roka 2020 v Kanade a hlavnú rolu si zahrá 10-ročný Archie Yates, ktorého ste možno videli vo filme Jojo Rabbit. Podobne ako v trojke nebude predstavovať Kevina ale podobnú postavu. Tak držíme palce!

Zdroj: dobrenoviny.sk, csfd.cz | Foto: Instagram /homealoneofficial, musiclent