Starať sa o ratolesť, domácnosť, variť, prať, žehliť, dá zabrať každej žene. Aj keď ste superžena, čo nepochybne ste, máte právo dopriať si zaslúžený odpočinok. Nielenže máte právo, ale zaslúžite si to. Nechoďte však ďaleko a na dlho, pretože zúfalé telefonáty manžela či priateľa, kde je toto a ako sa postarať o tamto, vás kvôli roamingu vyjdu v zahraničí poriadne draho. Užite si víkendové pobyty v slovenských kúpeľoch, ktoré by nám mohli závidieť všetky európske krajiny. Ale oni miesto závisti radšej prídu na návštevu. A tak to má byť. A čo vy, prídete tiež?

Obľúbené slovenské kúpele

Na Slovensku nájdete 25 kúpeľných miest. Ktoré patria medzi tie najobľúbenejšie? Rozhodne to sú Piešťany, ide o pomerne mladé kúpeľné mestečko, v ktorom kúpele vznikli začiatkom 19. storočia. To však tomuto mestu nebráni, aby bolo obľúbené hlavne medzi návštevníkmi z arabských krajín. Ďalším skvelým miestom sú Rajecké Teplice s ich luxusným antickým kúpeľným domom Aphrodite. Vychutnajte si kúpeľný dom ako, ako si ho užívali v kolíske európskej civilizácie. Samozrejme na moderný spôsob. Vypnite, relaxujte, wellnessujte, vychutnajte si víno ako darček od antických bohov a zabudnite na každodenné starosti.

Výhoda kúpeľných miest

Veľkou výhodou kúpeľných miest, či už sú to Piešťany, Rajecké Teplice, Lúčky či Trenčianske Teplice, je, že sa tam nemusíte iba liečiť. Môžete tam ísť zregenerovať, vybrať si wellness pobyty od výmyslu sveta alebo sa nechať zabaliť do bahna a zabudnúť na starosti bežného života. Kvalita slovenských kúpeľov je na veľmi vysokej úrovni. Samozrejme, nájdete aj menej moderné zariadenia, no ich liečebné metódy a možnosti nechajú na tieto nedokonalosti zabudnúť. Živým príkladom sú kúpele v Novom Smokovci. Nie sú najmodernejšie, no krásne prostredie a príroda vám to vynahradia. A čo vy, už ste si vybrali, kde si pôjdete oddýchnuť?

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.