Každý rodič si želá najmä zdravie pre svoje dieťa. Nie vždy sa toto prianie splní a na svete je množstvo statočných detí bojujúcich s vážnymi diagnózami či s postihnutím. Rovnako aj synček mamičky Jenny Gines nemôže žiť tak ako bezstarostné deti. Je totiž na vozíčku. Jeho mama Jenna adresovala všetkým veľavravný odkaz.

 

Dvojnásobná mamička Jenna si už zvykla na zvedavosť detí a považuje ju za normálnu a bežnú. Deťom je totiž táto vlastnosť úplne prirodzená a tak chápe, že jej synček vzbudzuje pozornosť. Ukazovanie prstom a otázky chápe a dokonca ostatných rodičov povzbudzuje, aby túto zvedavosť u detí podporili a hovorili s nimi o tom, čo je odlišné.

Karhaním a zakazovaním, aby “nezízali” na chlapčeka na vozíčku či iných telesne postihnutých, im totiž rodičia ukazujú, že sa treba od nich odvrátiť a neprijať ich inakosť.

Jej odkaz na internete získal množstvo reakcii a stal sa doslova hitom. Našli sa v ňom mnohé matky a tak si ho rozhodne prečítajte aj vy!

Odkaz Jenny pre rodičov:

“Prosím, prestaňte svoje deti učiť, aby sa nepozerali! Čo ich učíme, keď im to zakážeme? Nepozeraj sa na nikoho, kto je iný než ty. Nebuď zvedavý, nechci sa naučiť o niečom, čo si doteraz nevidel. Drž sa ďalej od vecí, ktoré sú iné. Namiesto tohto ich nechajte, nech “zízajú”. Dovoľte im, aby kládli otázky, hovorte spolu o tom. Čo vidia? O čo sa zaujímajú? Čo je inak? Učte svoje deti o odlišnosti, pretože je ok byť iný. A je ok si to všimnúť a hovoriť o tom. Ešte lepšie je spriateliť sa s človekom, ktorý je iný. Nie je však v poriadku ignorovať ho, či prehliadať. Prijmite odlišnosť, hovorte o nej a buďte tou zmenou, po ktorej v tomto svete voláme.”

Zdroj: facebook.com / Jenna Gines, cas.sk | Foto: facebook.com /Jenna Gines