V piatok, skorých ranných hodinách bolo pred vchodom miestneho pastora v Anapolise v USA objavené malé, len niekoľkodňové bábätko. Rodina Carrollovcov ani netušila, aký nezvyčajný živý balíček na nich čaká na ich prahu. Po tomto šokujúcom objave zavolali políciu, ktorá momentálne hľadá matku novorodenca.

 

Malik Carroll (14) sa práve chystal na basketbalový tréning. Ale po otvorení dverí zažil šok. Na rohožke ležal malinký novorodenec. Dieťatko bolo zabalené v teplej bundičke značky Adidas.

Nájdený novorodenec bol v dobrom zdravotnom stave
Bunda, v ktorej bol chlapček zabalený

Nezvyčajný ranný objav

“Keď som videl to dieťa, úplne som stuhol. Ani som si nevšimol, či je to chlapec alebo dievča, taký som bol vykoľajený,“ vysvetľuje Malik, „zdvihol som dieťa do náručia, práve keď moja mama schádzala dole schodmi. Len som povedal: „Mami, našiel som bábätko“ a s tým som jej ho podal.“

Malik Carroll našiel bábätko pred dverami

Jeho otec Charles Carroll bol presvedčený, že jeho syn žartuje, kým bábätko neuvidel. Bolo to prvýkrát, kedy mu niekto nechal pred vchodom dieťa, pričom netušil komu patrí.

Vzali novorodenca dovnútra a okamžite zavolali 911. Reverend vybehol aj do obchodu kúpiť kojeneckú fľašu a umelú výživu, ak by bábätko bolo hladné.

“Pre dieťa to bolo jednoznačné ohrozenie. Nevyzeralo síce znepokojene, zrejme ani netušilo, čo sa okolo neho deje, ale je to malinké bábätko! Ani si nechcem predstavovať, aké hrozné veci sa mohli stať, ak by som tak skoro ráno neodchádzal,” povedal Malik a jeho otec dodáva: „Ďakujeme Bohu, že dieťa nebolo mŕtve.“

Charles Carrol sa modlí za zdravie dieťatka aj jeho matky

Čo sa stalo s matkou?

Polícia prišla o 6:37 hodine a dieťatko hospitovali v zdravotnom stredisku Anne Arundel. Bábätko – chlapček je pravdepodobne hispánskeho pôvodu. Podľa vyjadrenia desiatničky Amy Miguez z policajného oddelenia Annapolis, bolo dieťa v dobrom zdravotnom stave a pravdepodobne bolo o neho dovtedy dostatočne postarané. Nenašli sa žiadne známky týrania, alebo zanedbávania. Údajne existujú obavy o bezpečnosť matky, ktorá dieťa opustila. Je podozrenie, že je v ohrození, prípadne, že sa stala obeťou trestného činu.

Obeť, či zločinec?

Podľa zákonov rodič, ktorý nie je schopný, alebo ochotný sa o svoje dieťa postarať, má možnosť ho zanechať na bezpečnom mieste bez toho, aby sa vystavil riziku trestného stíhania. Za bezpečné miesto sa pritom považujú nemocnice, hniezda záchrany, alebo požiarne, či policajné stanice.

Existujú obavy o bezpečnosť matky nájdeného bábätka

„Ale nemôžete len tak pohodiť dieťa pred dvere,“ upresňuje Miguez, „musíte ho niekomu odovzdať“.

Fakt, že matka nájdeného chlapčeka zrejme porušila zákon o ochrane dieťaťa dosť sťažuje pokusy o jej nájdenie, prípadne záchranu.

“Radi by sme vydali vyhlásenie v zmysle:” Prosím, príďte, nebudete stíhaná,” momentálne bohužiaľ nič také neviem zaručiť,” povedala Miguez.

Krajské zastupiteľstvo odmietlo vydať uznesenie o beztrestnosti matky, ale na druhej strane nechce začať trestné stíhanie, kým sa neobjasnia všetky okolnosti, pre ktoré matka svojho synčeka opustila bez toho, aby sa uistila, že mu skutočne nič nehrozí.

Polícia žiada verejnosť, aby sa s prípadnými informáciami o matke, alebo mieste jej pobytu, okamžite obrátili na príslušné vyšetrovacie orgány. Zároveň dôrazne žiadajú, aby tieto  informácie nezverejňovali na stránkach sociálnych médií.

Zdroj: abc2news.com; capitalgazette.com | Foto: abc2news.com; capitalgazette.com; youtobe.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk