Mnohé mladé páry sú každodenne pod paľbou intímnych otázok od zvedavých ľudí, ktorých osobne do toho vôbec nič nie je. Máte po tridsiatke a počúvate na každom kroku: Kedy bude svadba? A dieťatko plánujete? A ďalšie kedy bude? Na prvý pohľad nevinné otázky. Môžu však vyvolať obrovský smútok.

 

Podobné skúsenosti má aj novinárka Emily. Jej status, v ktorom vystihla dokonale podstatu tejto veci, zdieľa takmer 90 tisíc ľudí. Za pravdu jej dali mnohí, ktorých už otázky od zvedavcov neskutočne frustrujú a iritujú. Prečítajte si slová od Emily Bingham. Súhlasíte s ňou aj vy?

Toto si myslí Emily:

“„Ahojte všetci. Takže teraz, keď som zaujala vašu pozornosť touto fotkou dieťaťa z ultrazvuku, ktorú som si práve vygooglila, chcem vám niečo oznámiť. A to, že akékoľvek reprodukčné plány na plodenie detí iných ľudí vás vôbec nemusia zaujímať. Nič vás do toho nie je! Skôr, ako sa spýtate mladých manželov, kedy si konečne založíte rodinu…ako sa spýtate rodičov s bábom, kedy bude mať dieťa bračeka alebo sestričku…než sa spýtate slobodného tridsiatnika alebo tridsiatničky, kedy bude mať dieťa…neviete, či vaša na prvý pohľad nevinná otázka nevyvolá smútok, bolesť, stres či frustráciu. Samozrejme, pre niekoho to nemusí nič znamenať, ale môžem vám povedať, že už z vlastnej skúsenosti, alebo skúsenosti priateľov a známych, že sa to deje. Či už chcete byť prarodičmi alebo len máte dobre mienené rady pre člena rodiny, či ste zvedavý sused, nič vás do toho nie je! Len sa spýtajte, či je niekto z týchto otázok nadšený, Ak ide o vášho blízkeho človeka, ani sa nemusíte pýtať, povie vám to sám. Ak ste príliš zvedavý, seďte, čakajte a nechajte ho, nech urobí vlastné rozhodnutie, na ktoré je pripravený.” 

Zdroj/Foto: funmagazin.sk, facebook.com /Emily Bingham

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.