Aj keď kedysi to bola bežná súčasť našich životov a nikto nepolemizoval nad tým, či dieťa dať zaočkovať alebo nie, teraz je situácia iná. Z tejto témy sa stala kontroverzná záležitosť a očkovanie má zástancov a aj mnohých odporcov. Slovensko momentálne čelí epidémii osýpok.

 

Tie zaznamenali na východe Slovenska. V okrese Michalovce až 105, priamo v meste najviac – 46 a potom v obci Drahňov – 35, odkiaľ sa začali šíriť. Ochoreli na ne traja Slováci. Pricestovali z Veľkej Británie, odkiaľ si priniesli takýto nepríjemný suvenír.

Ďalšie prípady majú priamy súvis s tromi nakazenými. Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil mimoriadne zaočkovanie pre 1400 ľudí z Mlynskej ulice v Michalovciach. V tomto meste narastá počet nakazených, cez víkend prijali 15 ľudí, v nemocnici je hospitalizovaných 34. Kapacita nemocnice je obmedzená, v prípade ďalšieho nárastu chorých, bude pre prípad potreby pripravená aj nemocnica v Prešove a v Košiciach.

Michalovčanom je k dispozícii aj nová ambulancia cestovnej medicíny, kam sa môžu prísť dať zaočkovať proti osýpkam. V celom areáli nemocnice platí prísny zákaz návštev. Veríme, že nové pripravované opatrenie zastaví rast šírenia tejto nákazy.

Zdroj: etrend.sk | Foto: pixabay.com