Zdravie Zdravie dieťatka Osýpkami sa na východe Slovenska nakazilo množstvo ľudí! Úrad zdravotníctva spraví rázny...

Osýpkami sa na východe Slovenska nakazilo množstvo ľudí! Úrad zdravotníctva spraví rázny krok!

Aj keď kedysi to bola bežná súčasť našich životov a nikto nepolemizoval nad tým, či dieťa dať zaočkovať alebo nie, teraz je situácia iná. Z tejto témy sa stala kontroverzná záležitosť a očkovanie má zástancov a aj mnohých odporcov. Slovensko momentálne čelí epidémii osýpok.

 

Tie zaznamenali na východe Slovenska. V okrese Michalovce až 105, priamo v meste najviac – 46 a potom v obci Drahňov – 35, odkiaľ sa začali šíriť. Ochoreli na ne traja Slováci. Pricestovali z Veľkej Británie, odkiaľ si priniesli takýto nepríjemný suvenír.

Ďalšie prípady majú priamy súvis s tromi nakazenými. Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil mimoriadne zaočkovanie pre 1400 ľudí z Mlynskej ulice v Michalovciach. V tomto meste narastá počet nakazených, cez víkend prijali 15 ľudí, v nemocnici je hospitalizovaných 34. Kapacita nemocnice je obmedzená, v prípade ďalšieho nárastu chorých, bude pre prípad potreby pripravená aj nemocnica v Prešove a v Košiciach.

Michalovčanom je k dispozícii aj nová ambulancia cestovnej medicíny, kam sa môžu prísť dať zaočkovať proti osýpkam. V celom areáli nemocnice platí prísny zákaz návštev. Veríme, že nové pripravované opatrenie zastaví rast šírenia tejto nákazy.

Zdroj: etrend.sk | Foto: pixabay.com